Opóźnienie po dwukliku

(Onlinemaster) #1

Witam.

Mam pewien problem z dwuklikiem na folderze, chcąc dojść do któregokolwiek folderu, podfolderu, na obojętnej partycji, przechodząc poprzez poszczególne foldery i ich podfoldery, po dwukliku na nich muszę chwilkę odczekać aż się otworzą , to jest jakieś ćwierć sekundy i jest bardzo denerwujące, to samo dzieje się podczas cofania się do folderu głównego.

WinXP Home

Athlon 64 3800+ X2

2 GB RAM

GeForce 8600 GTS

(dean999) #2

Ćwierć sekundy?? a wiesz chociaż ile to jest?? Moim zdaniem to mało a jeśli dla ciebie to dużo to najbardziej prawdopodobnym jest zawalenie ścieciami systemu lub jakieś wirusy spowalniające prace komputera

(Onlinemaster) #3

nie, nie wiem, nigdy nie chodziłem do szkoły, wychowałem się w buszu, a pisze za mnie kolega :lol:

ani jedno, ani drugie :!: :wink:

Zjawisko powyższe nie powinno występować na systemie Windows XP, opóźnienie jest znaczne i denerwujące, występuje od momentu instalacji systemu oper.

(Norbert Stepniakowski) #4

:slight_smile: jeśli Ci to przeszkadza zainstaluj sobie Xubuntu - jest zajebiaszczo szybkie, lub inny Linux OS z =e środowiskiem graficznym Xfce :wink:

(Onlinemaster) #5

](*,)

(Klossj23) #6

Spróbuj może wykonać defragmentację dysku (sprawdź, czy jest konieczna). Może wyłącz podgląd plików i buforowanie miniatur. W jakim trybie pracuje dysk ? Czy na tej samej taśmie co dysk pracuje jeszcze inny napęd ?

(Onlinemaster) #7

Nie, osobno. Taka ciekawostka jeszcze, na Viście wszystko jest ok (zainstalowałem z ciekawości), jednak korzystać będę z XP bo za niego zapłaciłem i bardziej mi odpowiada.