Opóźnienie w rozruchu myszki


(potus) #1

Kupiułem myszkę firmy A4Tech radiowa laserowa podłączona do portu USB ( PS2 mi nie działa )Odbiornik jest z ładowarką do akumulatorków.

po wyłączeniu się lasera z "trybu pracy na tryb oczekiwania" żeby wskaźnik myszki ruszył z miejsca trzeba odczekać z ok. 1 sekundę. Niby nie dużo ale podczas grania to wieczność wierzcie mi. Co zrobić żeby zlikwidować tą uciążliwość ??


(Bażant) #2

Poszperaj w ustawieniach, powinn być tam wyłączenie tej funkcji :smiley:


(potus) #3

grzebałem nie tam nie znalazłem


(Bażant) #4

A podaj dokładną nazwe modelu.


(Zolciak) #5

Mysz radiowa + gry to niestety beznadziejne kombinacja z tego co wiem :frowning:


(Bażant) #6

To źle wiesz, mam mysz radiową tylko, że ze scrollem nie optyczną i działa bardzo dobrze, nie ma najmniejszej róznicy w chodzeniu. A tak w ogóle to czemu ma to źle chodzić :shock: :roll:


(Zolciak) #7

Źle chodzi dlatego że fale wolniejsze są od kabelka :slight_smile: Ogólnie do grania a szczególnie fpp zaleca się mysz z kablem. np. Razory mają kabel :slight_smile:


(Bażant) #8

Oj, chłopie kiepsko z twoją wiedzą o technologiach radiowych. Nie ma najmniejszej różnicy w chodzeniu myszki radiowej i kablowej działają identycznie (przynajmniej u mnie). Gdyby pozwalali sobie na robienie myszy radiowych wolniejszych od kablowych to już dawno przestali by je produkować, bądź w ogóle by ich nie zaczęli produkować. Owszem działa gorzej jak jest daleko od kompa (2-3m), ale tak to jest wszystko identycznie, jest nawet wygodniej, bo bezprzewodowo :stuck_out_tongue:


(Mirmarek) #9

potwierdzam

ja mam dwie myszki z kablem do gier i bezprzewodową jako pilota do Winampa :smiley:


(Bażant) #10

To co może ja mam jakąś wyjątkową myche radiową, że działa tak samo jak przewodowa?? :shock:


(Zolciak) #11

NIE :slight_smile: Nie wierze żeby mysz radiowa była taka jak z ogonkiem. Już widziałem opinie ludzi którzy się na tym znają i są związani ze światem gier. Jeśli chodzi o jakąś tam strategie to może jeszcze ale szybkie FPP typu WolfET to będzie spory problem.


(Bażant) #12

Wiesz nie gram w super nowoczesne gry, w tych grach co ja gram nie widze różnicy w szybkości, może minimalnie szybsze są przewodowe (ja ty sądzisz), ale niestety ja tego nie zauważam :roll: Moze masz gryzonia jakiejś kipskiej firmy?? :wink:


(Zolciak) #13

No ja mam kijowego na maxa :slight_smile: Ale do FPP dobry jest. Tu nie chodzi o noweczesne gry. Choćby Q3 + granie na poziomie. Tutaj opóźnienie się liczy. Wraz ze skillem będzie się to coraz bardziej odczówać. Ale do codziennej pracy czemu nie :slight_smile:


(potus) #14

Model tej myszki to RFSWOP-80 (RP-680)

Miałem mysz radiową kulkową i nie było żadnych problemów ze zwolnieniem działała jak przewodowa może nawet lepiej Dlatego kupiłem radiową.I tu taki zawód.Jestem zły bo wydałem 93 złote a tu taki zgrzyt.


(Bażant) #15

Grałem wiele razy przez neta z radiówką w Qłaka i było extra zero mułowatości, nie wiem ty chyba masz jakąś kiepską myche, że Ci muli :?

Dobra może skończmy ten temat :wink:


(potus) #16

słyszałem opinię że to wina portu USB wie ktoś czy to prawda ??


(Bażant) #17

Wątpie, jeżeli tak to by ostrzegli, że działa dobrze tylko pod usb2.0

Napewno musi byc jakaś funkcja w ustawieniach myszy ktora to wyłącza, moja optyczna przewodowa świeci cały czas, a jak ją rusza to włącza główny laser, poszperaj musi gdzieś to siedzieć :? 8)


(potus) #18

no właśnie jak się ruszy do dopiero po upływie sekundy włącza się laser główny i to jest ten problem.Właśnie o to chodzi że nie mogę nigdzie w opcjach znaleść niczego na ten temat.


(Bażant) #19

Może, masz jakąś wadliwą myszkę z opóźnionym laserem?? Bo normalnie powinna być gdzieś deaktywacja tej funkcji :shock: Spróbuj poprzełanczać myszkę do innych portów, ale wątpie zeby to pomogło, może spróbuj sprawdzić na innym kompie czy też tak się dzieje :roll: