Opóźniony start dzwieku powitalnego

Witam

mój problem polega na tym że dzwięk powitany windowsa uruchamia się 10 sekundowym opóźnieniem

Cały rejestr jest oczyszczoony z błędów i śmieci przez program ccleander i jv16 power tools. Autostart wyczyszczony

Mój system do win 7 64

antywir to eset

Co może sprawiać ten problem ?

A czy system uruchamia się w normalnym tempie?

Tak od biosu do pulpitu zajmuje mu 35 s

To się ciesz bo mi opóźnia 15 sekund.

A tak na serio, jaja se robisz? Przeszkadza ci to w czymś? Nie będzie przecież najpierw ładowało durnej melodyjki jak ma do załadowania stery i programy z autostartu.

  1. Programy z autostartu.

  2. Antywirus.

  3. Karta dźwiękowa.

10 sekund to niedużo.

Mam Avasta i kartę dźwiękową Realtek ALC883 i również jest opóźniony start dźwięku powitalnego.

Możesz zmienić dźwięki Uruchomienie systemu Windows oraz Zamknij system Windows tylko nie wiem czy będzie działać na Twoim komputerze/systemie, niepotrzebne wyłącz.

(mam Windows XP)

Uruchomienie systemu Windows - HELLO (tu jestem):

http://hostuje.net/file.php?id=a3f3ff52 … 46dbaaaca9

Zamknij system Windows - OHDEAR (do zobaczenia):

http://hostuje.net/file.php?id=8ed35c02 … 99a7329062

CCleaner, wyłączenie bajerów z autostartu, reinstalacja sterowników od karty dźwiękowej, a jak nie chcesz się bawić to wyłącz dźwięk systemowy.

Tak jak wyżej, powyłączaj programy z autostartu. Zapewne procesy zmielenia tych programów powodują opóźnienie odpalenia melodyjki.

Faktycznie 10 sekundowe opóźnienie to nie wielkie opóźnienie. Świeżo zainstalowany system wiadomo że się szybciej odpala, bo ma mniej zasobów do załadowania, natomiast system już używany od jakiegoś czasu, posiada więcej procesów i zasobów do załadowania, ponieważ instalujesz nowe programy, gry itp, co powiększa zasób windows-a. I policz sobie jakie programy poinstalowałeś, ile posiadają usług systemowych i procesów potrzebnych do uruchomienia, sam antywirus, czy internet security potrzebuje wiele zasobów na uruchomienie pełnej wersji i odpalenie zasobów.