Oprogramowanie DLNA

Hej,

Zmieniałem miejsce rutera i teraz jest on za telewizorem. Telewizor (sony) obsługuje Dlna i chciałbym się tym trochę pobawić.

Laptop mam samsunga ruter to tp-link który pracuje w standardzie g ze względu, że 2 laptop nie obsługuje n więc było trzeba się przystosować, ale zasięg jest ok 4/5 kresek a w tym samym gdzie stoi ruter max kreseczek

Czy ktoś wie jaki program najlepiej zainstalować na komputerze aby filmy wysłać w powietrze?

Fajnie jakby było można oglądać na tv filmy z polskimi napisami.

Czekam na odp

DLNA jest ok ale w standardzie G filmy mogą się ciąć.

Co do rutera i N: jeżli masz router z N to ustaw sieci na b,g,n wtedy laptop bez n (lub inne urządzenie) też się podłączy do takiej sieci.

Co do programu: Windows Media player 12 (11 chyba też) obsługuje DLNA, wystarczy tylko udostępnić kolekcję multimediów i bedsą one widziane przez DLNA.

Co do napisów: aby oglądać z napisami wgraj Samsung PC share na komputer, przez ten program podobno są napisy przez DLNA.

Osobiście jednak myślę, że szybciej i wygodniej wziąć film z napisami na pendrive i podpiąć pendrive do usb w tv (bo raczej takie masz ).

jaki model tv?

Dwa wyjścia albo wysyłasz z komputera do tv, albo programy pokroju PS3 Media Serwer. Wtedy udostępniasz muzykę foto czy filmy i oglądasz nawet te z napisami. Na koniec pilotem z tv wyłączasz kompa i idziesz spać :wink: W wersja z penem odpada bo sony nie odtwarza np. avi czy rmvb - no chyba że te nowsze już potrafią :roll:

mam tam złącze ale kurdę nie wiek nawet jaki format tam wchodzi. A nie chce zawracać sobie głowę w konwersacje… szybciej było by kupić kabel… ale szkoda mi kasy xD

Dodane 15.04.2011 (Pt) 20:46

tym programem od sony jakieś problemy mam… widzę ze moja wersja wmp12 odtwarza napisy. Czy w tv przez dlna też będą widoczne?

przez DLNA na 99% nie będą widoczne (jeśli mówimy o napisach w osobnym pliku /txt/ bo jeśli są zintegrowane z filmem to powinny być widoczne).

PS3 media serwer jest w zasadzie tylko do komunikacji między PC i PS3 (PC serwerem dla PS3), zobacz jak się sprawuje program Samsung PC Share (z tego co wyguglałem powinny być napisy na tv widoczne).

tylko szkoda że tv sony potrzebują właśnie serwera. Samo dlna nie działa. Co do programu u mnie jakoś działa w 100% idą wszystkie formaty. Zmienia wszystko na cały ekran, z napisami czy bez, muzyka, foto z kompa i internetu. Nie udało mi się tylko uruchomić youtube, czy pokrewnych. Polecam przeszukanie www.hdtv.com.pl było kilka tematów o podłączeniu tv sony z komputerem dlna za pomocą PS3 ms. No i oczywiście stronę “producenta”. Niestety jak to z takimi “wolnymi” programami bywa nie wszystkie wersje działają z modelami i trzeba trochę poustawiać. Ja nie narzekam.

ps

program - ps3 ms v1.20.409, win7 64bit, sony kdl 40w5500

przecież jsk ustawisz w WMP 12 udostępnianie to automatycznie pliki widoczne są przez DLNA (WMP robi za serwer).

WMP ma tylko tą wadę, że nie wszystko odtwarza. Przez DLNA zobaczysz tylko to co WMP ma w bibliotece.

W pewnym sensie zgoda tylko jeśli do takiej sieci będzie wpięty laptop w standardzie G to cała siec zostanie do niższego standardu sprowadzona, a do N ponownie standard zostanie podniesiony jak zostaną tylko urządzenia w tym standardzie pracujące.

Co do routera to napisz jaki model posiadasz, być może jest do niego alternatywny soft oparty na jądrze linux, a jeśli masz w nim port USB to sam router potrafi robić jako serwer DLNA.

już sobie poradziłem

to napisz jak sobie poradziłeś aby był temat dla potomnych tych co najpierw szukają

bądźmy szczerzy… temat zaraz będzie na 10stronie i wątpię aby komuś chciało się tyle szukać… a wyszukiwarka to jakaś porażka jest.

Ale niech będzie używam tak jak wszyscy PS3 Media Serwer który dość dobrze radzi sobie z wszelakimi plikami. Jedynie nie odtwarza mp4 nie wiem czego dobrym wyjściem jest zmiana formatu przez zmiany nazwy pliku na mkv jeśli pobieraliśmy np, z yt hd napisy są widoczne kiedy zaznaczyny w kodeku ff chyba subtites.

Aha polecam zaznaczyć przy transdekodowaniu looselss wtedy obraz na tv jest naprawdę dobry prawie jak dvd w zależności w jakim formacie i rozmiarze jest plik wyjściowy