Oprogramowanie do kamery

Witam posiadam kamerę i rejestrator AV-Tech.W sklepie mam internet i sobie niedawno pomyślałem aby oglądać obraz z kamery u siebie w domu. Instrukcje mam i pisze że musze zainstalować oprogramowanie umożliwające tą operacje.Instrukcja jest ale płyty brak, Gdzies mi zgineła. Program to Video Viewer, znalazłem w sieci lecz jakąś złą wersje i gdy podłączam rejestrator do laptopa (Rejestrator ma połaczenie internetowe)Jeżeli wpisze adres LAN 192.168.1.10 w przeglądarce to jest ok, ale jak w domu to nie moge. Jeżeli wyszukuje kamere w tym programie to ja znajduje ok ale gdy proboje sie logować (admin admin)

To wyskakuje login failed. Port to 80 i TCP (mozna ustawic UDP) O co chodzi?Może jakieś inne oprogramowanie

W domu masz tę samą sieć i jesteś w tej samej podsieci? Jeśli nie, to przekierowałeś porty na routerze lub postawiłeś kamerkę w DMZ lub stworzyłeś tunel VPN?

Pozdrawiam!

Internet jest osobny Na sklepie mam modem,a w domu router Muszę coś zrobić ? Odblokować porty ? Ale gdzie?

Na routerze czy na modemie

Na routerze możesz przekierować porty wtedy łącząc się przez publiczne IP na dany port, od razu przekieruje Cię na kamerę lub bezpieczniej jest stworzyć tunel VPN, jeśli router udostępnia taką możliwość, wtedy będziesz podpięty pod sieć LAN, gdzie jest kamera, tak jakby twój komputer w domu był w tej samej sieci i wtedy z kamerą będziesz łączył się po jej zewnętrznym IP - 192.168.1.10, a bezpieczniejsze ponieważ połączenie takie może być szyfrowane.

Pozdrawiam!

Mam router TP Link W8910G .Chciałbym abym przez 192.168.1.10 wchodził w kamere. Czy mój router udostępnia taką możliwość?

Oba internety są w neostradzie. Więc IP zmienne. Raczej wybrałbym ten tunel VPS ale jak to zrobić?. Mógłbyś mi doradzić jak mam poustawiać w tym routerze aby wszystko grało? A i żeby internet był w domu :wink:

Z góry dziękuje!

Pozdrawiam.

Jeśli to jest ten sam model http://www.tp-link.com/products/product … =TD-W8910G to według specyfikacji posiada możliwość tworzenia tuneli VPN.

Tutaj masz opisane jak się za to zabrać. Co prawda opis jest dla routerów Linksys ale konfiguruje konfiguracja odbywa się podobnie, Ciebie będzie interesował punkt drugi Zestawienie tuneli Client-To-Gateway . Tam podano, że trzeba zainstalować klient VPN Linksysa ale myślę, że system Windows powinien bez problemu nawiązywać połącznia VPN. Jeśli korzystasz z systemu Linux, to też z tym problemu nie będzie.

Gdy skonfigurujesz router, to z drugiego komputera musisz nawiązać połączenie z bramką VPN i będziesz miał dostęp do zasobów sieci lokalnej, w tym do kamery.

Pozdrawiam!

Nic z tego nnie rozumiem ten tunel mnie przerasta inw moim routerze niema takich opcji jak w instrukcji nic nie ma o tunelach VPN :evil:

A jak wygląda sprawa z tymi portami?

To może jednak twój router tego nie wspiera. Żeby przekierować port, to zaglądasz do ustawień, dotyczących NAT i szukasz opcji ipforwarding/port forwarding lub virtual server i tam tworzysz nową regułę, w której podajesz wewnętrzny adres IP kamery, port na jakim działa program, obsługujący kamerę.

Proponuję jeszcze zajrzeć do instrukcji routera, tam powinno być opisane jak się przekierowuje porty w danym modelu routera ale zasada konfiguracji ogólnie jest taka sama.

Pozdrawiam!

Ten router z VPNem ma tyle wspólnego, że go tylko przepuszcza :slight_smile: Serwera VPN niestety nie posiada.

W każdym bądź razie, tak jak pisał roobal, musisz przekierować porty.

Zacznij od rejestratora. Wejdź w konfigurację (MENU), pozycja SIEĆ, lub jeżeli nie ma to ZAAWANSOWANE -> SIEĆ (lub podobnie, tak jest najczęściej). Tam ustaw statycznie adres IP (np wcześniej wspomniany 192.168.1.10), maskę (255.255.255.0) i bramę domyślną, którą jest router (zapewne 192.168.1.1). Sprawdź na którym porcie nasłuchuje REJESTRATOR (jeżeli jest to port 80, zmień na 8080) Następnie wejdź w konfigurację routera

, tj: IP Address: 192.168.1.10, port 8080 (lub inny, który jest w opcjach REJETSRATORA), protocol: TCP. Nastepnie znajdź zakładkę status, w dziale WAN będzie adres IP. Żeby podłączyć się do rejestratora używasz adresu IP z routera (WAN) i portu z konfiguracji rejestratora.

viola!

hnt Bardzo dziękuje ci za odpowiedz .Jest jeden numer IP w Device info>Wan .Jest tam kilka takich “wanów” W jednym z nich jest numer ip 83.11.***.*** Czy to to? jurto w sklepie ustawie te porty w rejestratorze. Tylko czy mam logować się przez Video Viewer?

A i podczas robienia portu mam wybrać serwer czy nazwać “własny”?

Tak, to ten:)

Na początek spróbuj przez przeglądarkę: http://83.11.*.*:8080/ (zamiast gwiazdek reszta adresu). Jak ruszy będziesz wiedział, że wszystko jest ok. Pamiętaj, że zapyta się o hasło -> fabrycznie są to chyba same zera (6 zer bodaj). Nie wiem czy zmieniałeś. Póxniej możesz próbować łączyć się poprzez program.

Bez znaczenia:) Nazwij go np “Rejestrator”.