Oprogramowanie do nowego komputera


(Adrian312312) #1

Poszukuje jakiegos dobrego oprogramowania do nowgo kompa.

Nieznam sie na tym więc proszę o pomoc [-o<

Poszukuje programu do poprawiania np. blędów różnego typu,czyszczenia historii w przegladarce itp. Ale przedewszystkim to pierwsze.

(nieche żeby komp się szybko rozsypał

ps:Mogłby być jeszcze taki do instalowania sterowników.


(SnykeShadow) #2

Wise Registry Cleaner 7 http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Regist ... 13347.html

Wise Disk Cleaner 7 http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Disk-C ... 13346.html

IObit Smart Defrag 2.6 http://www.dobreprogramy.pl/IObit-Smart ... 12941.html

Malwarebytes Anti-Malware 1.65 http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html

...i spokojnie starczy do utrzymania porządku w kompie.


(Adrian312312) #3

Wielkie dzieki naprawdę !!

Ale czekam na jeszcze propozycji :slight_smile:


(rgabrysiak) #4

Ja ze swojej strony polecam tylko CCleaner. Program do defragmentacji partycji masz wbudowany w system więc nie warto instalować zewnętrznych narzędzi. Sterowniki zawsze instaluję ręcznie więc w tym zakresie nie polecę ci żadnego programu.


(SnykeShadow) #5

rgabrysiak

Powinieneś doskonale wiedzieć, że w komputerach u mniej zaawansowanych użytkowników CCleaner czasami może nieźle namieszać. Jeżeli chodzi, o defragmentator systemowy to również wiesz zapewne doskonale, do czego on się nadaje i proszę nie mów mi, że defragmentator systemowy jest lepszy niż IObit Smart Defrag – nie wciskaj ludziom kitu.

Jeżeli chodzi o sterowniki osobiście używam Driver Genius Professional. Tak oczywiście można ręcznie pobierać sterowniki, ale w tym temacie też trzeba mieć niezbędną wiedzę.


(cinkibolek) #6

Akurat CCleaner jest najmniej inwazyjny niż inne tego typu programy. Niespotkałem się jeszcze aby coś komukolwiek popsuł, a inne owszem.

Co do Defragmentatora systemowego to wystarczy, żaden z innych niby "lepiej" układających pliki nic nie przyspieszy, ale efekt placebo działa u niektórych jak widać. Takie jest moje zdanie.

CCleaner od czasu do czasu (co parę miesięcy) a defragmentator olać, sam się załączy (domyślnie co środę) i to wystarczy, poukłada co poukłada i tyle wystarczy. O ile autor wątku nie ma SSD (tego nie wiadomo) wtedy defragmentatory są zbyteczne. Może najpierw by go o to zapytać jaki ma dysk, zamiast pisać o defragmentacji.

Poza tym to całe czyszczenie rejestru też jest dyskusyjne i podchodzące pod efekt placebo niż faktycznie poprawiające wydajność.


(rgabrysiak) #7

Każdy program w rękach mniej zaawansowanych użytkowników może przysporzyć problemu. CCleaner ze względu na małą liczbę opcji konfiguracyjnych wydaje się optymalnym rozwiązaniem dla nich.

O wyższości programu A nad B, bądź odwrotnie nie mam zamiaru dyskutować. Wyrosłem już z tego. Widać że ty jeszcze nie.

Nie wiem jaką nadzwyczajną wiedzę trzeba posiadać aby pobrać sterowniki ze strony producenta płyty główniej i karty graficznej w przypadku komputera stacjonarnego.

W przypadku laptopa najczęściej dostajemy sprzęt gotowy do pracy, więc problem ze sterownikami w zasadzie odpada. Chyba że ktoś instaluje sam system, wówczas cały problem sprowadza się do pobrania sterowników ze strony producenta laptopa.

Cała tajemna wiedza jest dostępna w zasobach internetu, trzeba tylko chcieć po nią sięgnąć.


(Adrian312312) #8

Za pomoc wielkie dzieki. :slight_smile:

Popieram wypowiedź cinkibolek i Snykeshadow!

Więc czekam na kolejne propozycje ogólnie zębny było jka najwięcej :slight_smile:


(sadaj72) #9

Zamiast instalować kilka niepotrzebnych programów, korzystaj z komputera z głową, a żadne oczyszczacze rejestru i inne cuda dziwy nie będą ci potrzebne.


(Krzysztofjaroszek) #10

Sadaj ma rację system ma wszystko co potrzebne i dodatkowe programy rzadko są potrzebne, może za wyjątkiem http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html. Największy problem stanowią instalowane programy, które śmiecą, najlepiej mieć kontrolę nad instalowanym softem, żeby go potem ładnie wyczyścić.