Oprogramowanie do szkolnych tabletów


(Kupazwonsem) #1

Witam

W szkole w której pracuje pojawił się pomysł wprowadzenia do jednej z klas tabletów dla uczniów. Chciałbym się wstępnie zorientować czy istnieje oprogramowanie z którego mogliby korzystać uczniowie i nauczyciele. Musiałoby ono m.in umożliwiać nauczycielowi przeprowadzanie sprawdzianów, przesyłanie notatek oraz zadań domowych oraz dawać możliwość wyświetlania obrazu z poszczególnych urządzeń przez rzutnik. Póki co pomysł jest we wczesnej fazie, będę wdzięczny za za jakiekolwiek sugestie dotyczące oprogramowania tego typu ;].


(roobal) #2

Może Edubuntu

http://edubuntu.org/

lub Linux Edu CD?

http://www.linux-educd.pl/

Pozdrawiam!


(Kupazwonsem) #3

Ciekawy ten Linux, bardzo możliwe, że przyda się w szkole. Ale chodzi mi o coś innego, tak jak wspominałem, program powinien przede wszystkim zapewniać komunikację między uczniem a nauczycielem (wiem, istnieją specjalne portale internetowe które świetnie sobie z tym radzą - sami z takich korzstamy - ale do naszego pomysłu to nie pasuje) oraz dawać możliwość rzucania obrazu z poszczególnych tabletów na tablice przez projektor (to akurat pewnie da rade zrobić za pomocą innego programu). Przychodzi wam coś jeszcze do głowy?


(roobal) #4

Z projektorem nie powinno być problemu z komunikacją tym bardziej ale jak możesz, to wytłumacz bardziej na czym ma polegać ta komunikacja pomiędzy uczniami, to napiszę Ci czy będzie to wykonalne na Linuksie w chwili obecnej.

Linux Edu CD tworzony jest akurat przez Polaków, więc zawsze można im zgłosić propozycję dostosowania systemu do potrzeb waszej szkoły, droga komunikacyjna jest też ułatwiona - język ojczysty :slight_smile: Proponuję się z nimi skontaktować, być może dla nich to będzie dodatkowe doświadczenie, a oprogramowanie będzie bardziej dostosowane do potrzeb i Wy na tym być może skorzystacie - dostaniecie gotowy system za darmo dostosowany do waszych potrzeb. Kolejna zaleta takiego rozwiązania - uniezależniacie się od rozwiązań jednego, konkretnego producenta :slight_smile:

Pozdrawiam!


(Kupazwonsem) #5

Faktycznie dobry pomysł, żeby się do nich odezwać. Dzięki :). Jak się z nimi dogadam albo znajdę inne oprogramowanie to dam znać.