Oprogramowanie na komputerze włącza się powoli


(4dr14n) #1

Witam,

Problem jest największy podczas korzystania z internetu. Gdy np. włączam przeglądarkę, to muszę czekać jakieś pół minuty, na jej otwarcie. Gdy już się załaduje strona np. facebook i chcę zagrać w jakieś gry, to nie dość, że czekam co najmniej 2 minuty na załadowanie, to na dodatek nie ładuje się nigdy cała gra. Ostatnio gram w budowę miasta (Landlord) i nie ładują się wszystkie budynki. Albo Youtube. Oglądam coś na YT, albo słucham muzyki i co chwilę przerywa. Na YT zawsze puszczam muzykę w niższej jakości (240, albo 360 p). Przy wyłączonym Antyvirusie też bardzo wolno wszystko chodzi. Sprawdzałem w menedżerze programów, czy nie ma w tle jakichś 'akcji' zabierających ramy i też nic - oprócz przeglądarki, która rzeczywiście żre sporo :confused:

Wykluczam winę łącza internetowego i dostawcę internetu. Wykluczam też błędy po stronie twórców np. gry na facebook'u, bo na innym, nowszym od mojego komputerze, wszystko działa bez zarzutu.

Przypuszczam, że może to być wina tego, ze mam dość stary komputer, ale jeszcze pół roku temu wszystko działało znośnie. Teraz to jest dramat.

Mam win xp z sp3, a do ochrony komputera używam Zone Alarm.

Proszę o pomoc.


(Bogdan_G) #2

Na starym komputerze jest zawsze dużo pozostałości, co spowalnia xp. Najlepszym programem okazał się JetClean z DP, pozostawić ustawienia, oraz Odkurzacz 13 też z DP. Także sprawdzenie, przez wyłączenie Twojego antivira w autostarcie, na ile on spowalnia. Są bardziej ingerujące programy, ale może o tym później.


(4dr14n) #3

Wykonałem powyższe zadania. Z komputera ubyło ponad 4gb syfu, ale nie poprawiło to działania komputera w wyżej opisanym zakresie.

Zapomniałem wcześniej napisać, że podczas ładowania gier z facebook’a pojawia mi się komunikat:

‘Wtyczka shockwave nie odpowiada’

(zrzut ekranu zamieszczam tutaj http://zapodaj.net/e4985a20a0e9b.jpg.html)

… i w tym momencie zawiesza się cała przeglądarka (korzystam z chrome). Dopiero po około pół minuty można dalej na niej pracować, ale nie zmienia to faktu, że gra ładuje się fatalnie i nie da się właściwie na niej grać :confused:


(Bogdan_G) #4

Pobierz na pulpit to portable i odinstaluj wtyczkę shockwave, a następnie pobierz nową. http://www.instalki.pl/programy/downloa … aller.html

Dodane 24.11.2012 (So) 22:51

Zone alarm stanowi dobre zabezpieczenie, ale jako w parze z antywirusem. Trochę daje fałszywych alarmów, jako zapora. Przy security essentials Microsoftu, wystarczy zapora systemowa. Być może, coś już jest poblokowane w systemie. Jak przeinstalowanie shockwave nie poprawi sytuacji, spróbujemy to odkręcić.


(4dr14n) #5

W tym menedżerze nie ma wymienionej mojej wtyczki. Z tego co mi wiadomo, pozycja na liscie powinna się nazywac ‘Adobe Shockwave Palyer’. U mnie nie takiego wpisu, ale za to jest wpis ‘Adobe flash player 11 Activex’ oraz ‘Adobe flash player 11 Plugin’. Czy to któryś z tych?

Nie wiem czym to właściwe miejsce na forum, ale zrobiłem skan z OTL’a - może tu coś będzie widać (?):

OTL http://wklej.org/id/879260/

Extras http://wklej.org/id/879261/


(Bogdan_G) #6

Portable, to taki program, którego nie instalujesz, Gotowy. Otwierasz folder, klikasz w ikonę programu i używasz. Czasem trzeba wypakować winrarem, czy zip7. To super alternatywa. Ja mam 7 takich programów, do pdf i inne.


(4dr14n) #7

W tym menedżerze nie ma wymienionej mojej wtyczki. Z tego co mi wiadomo, pozycja na liscie powinna się nazywac ‘Adobe Shockwave Palyer’. U mnie nie takiego wpisu, ale za to jest wpis ‘Adobe flash player 11 Activex’ oraz ‘Adobe flash player 11 Plugin’. Czy to któryś z tych?

Znalazłem taki temat w sieci: http://productforums.google.com/forum/# … J1kPsk47FE

Jak widać każdy wskazuje na inną rzecz, jako problem :confused: Dalej nie wiadomo co zrobić.


(Bogdan_G) #8

Pobierz Adobe Shockwave player. Umieściłeś logi OTL - czekaj porad specjalisty.


(4dr14n) #9

Ok. Czekam więc cierpliwie :slight_smile:


(Bogdan_G) #10

Na razie możesz zrobić trzepanie nieprawidłowości i złych toolbarów. Babylon i Conduit masz usunąć, ale oddzielnie. Do usuwania tego zastosuj taki program, też odkurzacz, ale portable poprzedniej wersji. Odznacz w opcjach folderów< widok ukryj rozszerzenia znanych typów plików i zaznacz < pokaż ukryte pliki i foldery. Zastosuj i ok. Potem użyj wyszukiwarki i Wyświetlą Ci się wszystkie Babylon, czy Conduit. Przesuniesz je wszystkie (pliki i foldery) przyciskiem myszy do tego okna u góry. Pokazałem Ci przykład z umieszczeniem ccleanera w module odkurzacza. http://vpx.pl/image/AYBdhttp://www.programfiles.pl/program-1848 … table.html Po otwarciu tego Portable klika się w logo, czyli napis ODKURZACZ po lewej u góry i wyświetlą się opcje i moduły. Klikamy na moduł usuwania zablokowanych plików i dodaje się z opcji okna plik, albo folder; należy przytaknąć na okienko rozszerzenia i wtedy się usuwa blokady i wszelkie wpisy. Tam dodaje się folder, lub plik i klika się w usuń. Czasami trzeba się zgodzić na restart. Ten moduł odkurzacza zamknie szkodliwe procesy, odblokuje i wywali zablokowane pliki. Potem wyszukuje się resztki w systemie i usuwa wpisy w rejestrze. Ccleanerem się poprawia i czysto. Ten moduł potrafi nawet wyrzucić zablokowanego antywirusa.

Użyj AdwCleaner z DP, z opcji skanuj i delete. Użyj RogueKiller z tej stronki http://forum.pcformat.pl/Lista-programo … -t?page=21 Po otworzeniu u mnie wyskakuje okienko, czy pobrać nową wersję, klikam na < Nie. Potem zaakceptuj warunki. Skorzystaj tylko z pierwszej opcji skanuj i potem z opcji delete. Naciśnij fix shortcut, potem to < delete.


(4dr14n) #11

A którą wcześniejszą wersję Odkurzacza zainstalować? 11.3 wystarczy? Wygląda trochę inaczej niż na screenie, który podesłałeś, dlatego wolę zapytać. Ikonkę uruchamiania też ma inną :confused:

Co do wyszukiwania Babylon’a i Conduit’a to w tym pierwszym przypadku znalazło kilka plików javascriptowych, z czego dwa dotyczą stronki int. którą mam na kompa ściągniętą, a którą potrzebuję mieć na kompie, dlatego nie wiem, czy te pliki przeciągać do usunięcia, bo może mi przestać działać prawidłowo ta stronka, której dotyczą (w wersji offline oczywiście, na komputerze). Z tego co widzę, to w OTL’u te nazwy Babylon i ta druga są przy nazwach kluczy rejestru, czy jakoś tak, wiec chyba tylko te powinienem dać do odkurzacza. Co o tym sądzisz?

Znalazło też plik *.xml już o samej nazwie ‘babylon’, więc jak mniemam, jego od razu wywalić (?).

Strasznie długo szuka tych plików, no ale cóż, to jest win xp, a nie siódemka :confused:


(Bogdan_G) #12

Ten odkurzacz portable jest wersji 12.6, tylko skórkę ma inną. Żaden 11, czy coś.

Własciwie, to powinieneś zapytać google, na temat, jak bardzo jest szkodliwy babylon toolbar, czy search conduit. Masz resztki - trzy stare nieaktualne javy i do tego nową. Wiesz, ile tego? Google updater helper, Google update, Spybot Search Destroy i dużo ustrojstwa.

Na Twoim miejscu założyłbym nowy temat w dziale bezpieczeństwa opisujący konkretnie problem, w treści wyjaśniłbym, że chodzi o spowolnienie systemu. Dodaj nowe logi OTL wg zasad tam obowiązujących. Nie ryzykuj, gdy nie łapiesz, o co chodzi z programami, usuwającymi i czyszczącymi. Bezpieczne programy nieumiejętnie zastosowane, uszkodziły już wiele systemów.