Oprogramowanie ochronne w najlepszym możliwym duecie


(Spike Spiegel) #1

Witam

Szukam programu/-ów sprawnie wykrywających i usuwających trojany, robaki i rootkity. Najlepiej gdyby to był duet wzajemnie uzupełniających i nie kolidujących ze sobą aplikacji: strażnik rezydentny + skaner na żądanie. Nie zbyt orientuję się co jest obecnie na "topie". Ładnych pare lat wstecz używało się: Spybota w połaczeniu z Adaware. To był dopiero Full Wypas. Obecnie podobno są o wiele lepsze alternatywy. Napiszcie co uzywacie, czego się wystrzegac. Pracuję na słabym kompie, więc "lekki progs" raczej wskazany (Athlon XP 1,4GHz / 256 MB RAM / Win XP SP2 / Nod32 / Kerio Firewall).


(Pixel) #2

Ja używam Avira AntiVir Personal - Free Antivirus +PC Tools Firewall Plus +PC Tools Spyware Doctor.

Wszystkie te programy są bardzo mało zasoborzerne i bardzo skuteczne,a w dodatku za free z wyjątkiem Doctora którego możesz zastąpić np SUPERAntiSpyware.

Poczytaj sobie,będziesz bardziej w temacie.

[FAQ] Bezpieczeństwo Systemu Windows

Gdyby to było mało to użyj szukajki bo takie tematy są po parę razy dziennie.


(Cyba91) #3

no to od spyware to dalej spybot obowiązkowo.Ad-aware teraz straszna lipa,wolno skanuje,dużo zjada ramu i mało wykrywa.z darmowych programów antywirusowych to Avira na Twojego kompa ! sam uzywam i to na lepszym sprzęcie bo jest git :slight_smile: bynajmniej nie ma problemów z usunięciem jak avast.do tego bardzo dobry darmowy skaner Dr.Web CureIt,głowa w internecie i nic mieć nie będziesz.A z zapór to hmm.. Comodo Firewall ale to nie raczej na Twojego kompa bo mulić będzie więc zone alarm darmowy zostaje.Chociaż do aviry nic bym nie dodawał tylko regularnie skanował spybotem i drWeb na przemian ;p