Oprogramowanie wpomagające pracę avasta

Witam! Od pewnego czasu zastanawiam się nad pewną kwestią. Otóż posiadam avasta 7 i nie jestem pewna czy aby dostatecznie dobrze ochrania on mój komputer(podobno nie wykrywa on skutecznie oprogramowań typu adware). Związku z tym mam pytanie czy jest możliwość zainstalowania dodatkowego antywirusa ,który jakby uzupełniał braki avasta czy może jest to zbyt ryzykowne. No bo niby czytałam ,że jest on kompatybilny i niby można ale z drugiej strony no trochę się obawiam. Bardzo proszę o odpowiedź.

Ps. Acha jeszcze jedna sprawa , mógłby mi ktoś coś troszeczkę powiedzieć o windowsie defender (w sensie skuteczności oraz dopasowania z innymi oprogramowaniami )?

windows defender nie chroni w trybie rzeczewistym wiec musisz miec antywiursa, najlepszym antywirusem jesteś ty sam, nie ma antywirusa ktory wszystko ci złapie wiec jak bedziesz rozsądnie korzystał z internetu to nie bedzie problemu

Madoka , Proszę o konkretne zatytułowanie wątku.

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem tematu z forum.

Dwóch antywirusów nie instalujemy, co najwyżej zmieniamy na bardziej skuteczny http://www.dobreprogramy.pl/Test-bezpla … 720,1.html

Ale Avast nie jest aż tak zły, na zaktualizowanej Siódemce sprawdzi się dobrze.

instaluje się tylko jeden antywirus nie ważne jaki w różnych testach będziesz mieć inaczej :slight_smile: osobiście polecam

COMODO Internet Security(nigdy nie miałem problemów z wirusami i innymi)- na bieżąco aktualizacja win i oprogramowania- bardzo ważne

jako dodatek polecam Malwarebytes Anti-Malware przeskanować komputer np: raz na tydzień

oprócz antywirusa polecam zainstalować WOT (Web of Trust), po wejściu na stronę będziesz wiedziała czy jest bezpieczna czy nie :slight_smile:

jeszcze z pińcet innych narzedzi zabezpieczających sobie zainstalujcie. Zdrowy rozsądek ludzie, tylko i wyłacznie. Wylaczenie autostartow, bieżące aktualizacje, zero crackow (z tym moze byc problem widząc po forum stos postów o zalapanym syfie i pewnie stąd to łapiecie) i zdrowy rozsądek. Poleceanie tony zbytecznego balastu powinno być karalne :wink:

Czyli mogłabym go zainstalować bez żadnych reperkusji dla systemu operacyjnego (w sensie ,że mi go nie wywali)?,

Co do samego uważania no może rzeczywiście przesadzam ale ja normalnie mam już schizę na tym punkcie. Tyle razy ile ja zawiruszałam komputer przez swoją nieuwagę no to normalnie jest mi wstyd…

Po instalacji CIS, ustawieniu wszystko na manual. Pyta o wszystko, ty sobie tylko akceptujesz to co znasz i jest ok. W tym wypadku zawirusowanie komputera jest niemożliwe bez akceptacji danego procesu (nawet jeśli sama ściągniesz / odpalisz plik etc). W dodatku nawet przed akceptacją wirusy z bazy zostaną samoczynnie usunięte. Ogólnie polecam tą opcję chodź na początku jest bardzo upierdliwa :slight_smile:

Oczywiście, że instaluje się jeden. Ja mogę polecić F-Secure, bo jednak darmowe programy to nie to samo. A do tego trzeba uważać na to co się instaluje i ściąga :slight_smile: