Optyka LG jest do bani?

Trzy lata temu kupilem cd roma -> jakies niefirmowe cacko o nazwie Delta

Działał bardzo dobrze przez poł roku, troche glosny, ale za to predkosc kopiowania byla zabujcza, no ale jak to bywa ni z tad ni zowont nagle przestal czytac plyty. Czyscilem w nim soczewke i nic.

Wrzucilem go do szafki.

Jakis tydzien temu wpadlem na pomysl, ze jesli lezy tyle czasu to moze czas juz go wyzucic.

no wlasnie

dalem mu ostatnia szanse

podlaczylem, odpalilem kompa, wlozylem plyte i ja patrze a on dziala i do tego jak??

i teraz do czego zmiezam

Porownujac tego trzyletniego Staruszka cd roma z dwoma nowkami LG cd rw i LG dvd rw -> dziadek rozklada je na łopatki

predkosc kopiowania na DZIADKU jest w okolicy 7 mb/s czasem nawet do 8mb gdzie obydwa LG max wycisna tylko 3mb w porywach 3,6 mb

powiedzcie o co tu chodzi ?? czyzby stara technologia byla lepsza od obecnej?? czy moze firma LG jest do Du.y??

Ci co maja LG prosze o wypowiedzenie sie jak wasze napedy sie sprawuja

pozdroofka

cobra

Mój się sprawuje wyśmienicie. Kopiuje szybko, cichutko, jest prawie nowy :wink:

Ten staruszek po prostu kopiuje całą płytę z średnią prędkością 54x, co jest dla mnie niepojęte. Przetestuj go Nero CD-DVD Speed, bo to jest dopiero miarodajny tester.

Sam jestem w szoku, kopiowanie duzych plików po okolo 700mb :slight_smile: z roznych nosnikow, zajmuje mu okolo 120 - 146s

faktem jest ze wydziela tyle decybeli co sredniej klasy odkurzacz ale

powiedzcie mi dlaczego LG nie potrafia tak kopiowac??

Zastosuj się do rady Pawka.

Może dziwne wytłumaczenie, że LG ma wyższą klasę działania? Niski hałas…

Przetestuj i zobacz.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=47&id=899

Ja miałem już kilka napędów LG i wszystkie chodziły bez zarzutu. Jednak po pewnym okresie eksploatowania “padały” i musiałem wymieniać :(. Raz zdarzyło mi się, że napęd (LG oczywiście) rozwalił mi płytkę. Po włożeniu płytki do CDROMu zakręciła się bardzo szybko (wydając przy tym dziwny dzwięk :?) i rozwaliła na kawałki :shock: Płytka nie była pęknięta ani porysowana więc to chyba wina napędu. Ale ogólnie LG sprawuje się dobrze. Cicho pracuje, działa bezproblemowo. Ogólnie polecam :smiley:

Ja mam 2 napędy LG i żałuje że zdecydowałem się na tą firmę :cry: . CD-RW po pierwsze nie chodzi zbyt cicho, poza tym często zdarzają się błędy odczytu… Z kolei DVD chodzi głośniej niż ruski czołg, aż całym kompem narywa :o …

Mam wiec mala prozbe do osob ktore maja napedy LG

Wlozcie jakas plytke do swojego LG najlepiej jak by to byl film skopiujcie ja na dysk i podajcie srednie czasy kopiowania, zobaczymy moze to tylko moje dwa LG sa do bani.

No, ale to nam daje maksymalnie 5,83 MB/s, a nie deklarowane 8MB/s. A ten wynik jest już “znośny”, średnia kopiowania to ok. 40 razy .

UPDATE:

Kopiowanie filmu z napędu LG ze średnią prędkością 32 razy trwało 2:37.

Te wartosci ktore podalem sa dla plyt tloczonych ktore na kazdym sprzecie kopiuja sie gorzej. Zgrywanie plyt na dysk, plyt ktore byly wypalane zwykla nagrywarka zamyka sie w 100s czasem nawet w 90

kamil1982… mój napęd - LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B - skopiował płytkę z filmem (700 MB) w czasie 2 minut i 40 sekund :slight_smile:

Widzicie i o to mi wlasnie chodzi Jak to mozliwe ze stary cd rom moze sie wyrobic do 100 s a obydwa nowe LG potrzebuje conajmniej 160 s??

moze to jest kwestia wgrania nowych biosow??

co wy o tym sadzicie??

Ja miałem jeden LG po 1 roku rozwalił sie wiec kupuje drugi mija znowu rok i kiszka znów sie rozwalił ale tym razem dałem go do serwisu wymienili cała elektornike pochodził 2 miechy i znów sie rozwalił po ostatniej naprawie odczytyje mi max 16x :frowning: od tego momentu unikam wszystkiego co jest związne z LG!. PS. Miałem tez czajnik LG i zgadnijcie co sie z nim stało :slight_smile:

posiadam 4 optyczne LG, ino te pierwsze egzemplarze, (2 perzyciski na panelu) mialy gorszą optyke, teraz LG robi extra napędy :slight_smile:

posiadam wypalarke cd, fajnie i szybko wypala, ino z czasem robi sie deczko głośna, ale nie do takiego stopnia co by mi to zabardzo przeszkadzało

niedawno nabyłem wypalarke dvd, i rowniez postawiłem na lg, i jestem zadowolony!


nie mówi się ino, ino tylko :hahaha: