Optymalizacja i modernizacja komputera

Witam niedawno załozyłem wątek na temat zamiany mojej karty geforce 9600gt, na cos lepszego w budzecie ok. 500zł. Wiele osób poleciło mi radeon 5770, wiec go zakópiłem firmy His, podobno całkiem dobry. Mam procka Q9300, przeczytałem gdzies że przy owej nowej karcie warto go podkręcić śmiało do 3 GHz. Teraz moje pytanko jak to zrobic by było wszystko dobrze. Wiem jak moge go podkrecic tzn. FSB z 333 do 400 Mhz, nie chcem krecic ramu wiec ustawiam dzielnik tak aby pozostało 800mhz (ddr 2 dual). Pytanie do ilu podniesc i czy wogóle to bedzie koniecze napiecie procka, dodatkowo jakie ten procek moze uzyskiwac bezpieczne temperatury, czy wymienic chłodzenie, obecnie w stresie max 61stC na jednym z rdzeni. Płytke mam Gigabyte Ga G33Ms-2. Z góry wszystkim dziekuje za ewntualne porady. ****** Mój zasilacz który niedługo prawdopodobnie bede miał to Cheaftec GPS 500W

A będziesz korzystał w ogóle z tego OC ?Czy tylko tak dla siebie chcesz podkręcać?

Kręcisz te FSB do 400 MHz z drobnymi odstępami (np. 20MHz) i jak komp nie wstanie to ustawienia powinny się same automatycznie skasować (jak nie to reset CMOS lub wyciągnięcie bateryjki) i jedziesz od początku tylko z wyższym napięciem. No i podczas kręcenia FSB obniżasz chwilowo taktowanie RAMu, żebyś wiedział co jest nie tak jak nie działa. No i monitoruj cały czas temp.

Płyta główna do OC średniawa troche, więc się nie zdziw jak nie będzie chciała do 400 FSB dobić.