Optymalizacja karty graf i format wma

(Pyra20) #1

czy są jakieś programy do optymalizacji karty graf, tak aby ją ustawić

na najwyższa wydajność, wiem że jest taka opcja w sterach ale chodzi mi o program

i który format zajmuje mniej miejsca mp3 czy wma ?

(Dod) #2

Istnieją programy do ustawienia grafy pod swoje widzimisie i są do tych programów presety (np: na najlepszą wydajność) ale lepszym rozwiązaniem jest ściągnięcie zmodyfikowanych sterów i ustawienie w nich najlepszej wydajności (większość ma preset na wydajność, jakość i “normaly” czyli wydajność = jakość) i nic nie robienie przy sterach. Zazywczja poprawia się wszystko ale kosztem grafiki.

Co do formatów: Zależy jaka jakość ale teoretycznie WMA powinien zajmować mniej miejsca

(Pyra20) #3

no to zapodaj mi coś takie go

gf 4 mx 440

bo i podkręcałem to dziadostwo, i w sterach sie bawiłem i odniosłem mały sukces a właściwie 5-8 fps w counter-strike :C

(Maney691) #4

Jest taki “tweak” do nvidii, który po dodaniu do rejestru we właściwościach ekranu w zakładkach GeForce ukaże nam dodatkowe opcje, dzięki którym zwiększymy prędkość GPU, pamięci ram i inne . Robi się to na własną odpowiedzialność!

Tutaj do ściągnięcia, możesz też zrobić wersję “mini” tak jak TU jest to opisane, lub wysyłam na meila gotowy “klucz” 8)

(Pyra20) #5

mogę dostać opis do tego 1 ?

czy jak wcześniej podkręcałem karte rivatunerem to tam mam wrócić na standardowe ustawienia ?

(Maney691) #6

Niestety nie mam, ale wrzuć w google hasło NVTweak i znajdziesz pełno opisów na różnych forach, ja osobiście używam tylko wpisu w rejestr, czyli regulacji częstotliwości taktowania :slight_smile:

(Pyra20) #7

ja sobie karte podkręciłem w rivatunerze

250 @ 315

333 @ 420

(Maney691) #8

Dawałeś jakieś dodatkowe radiatory i wentyle?

(Pyra20) #9

paste na pamieci wymienilem i tyle, od 4 dni chodzi bez problemu