Optymalizacja systemu Windows 7


(arak) #1

Witam.

Chciałbym uporządkować swój system(instalowany był około półtora roku temu). Nie ma z nim większych problemów,ale zdarzają się incydentalnie problemy. Myślę że optymalizacja(oczyszczenie) systemu mogłoby pomóc. Po przeczytaniu kilku opinii dobre recenzje posiadają:

Glary Utilities

oraz 

Advanced SystemCare PRO

 

Dla przeciętnego użytkownika lepszym (łatwiejszym w obsłudze :-)) wyborem byłby, któryś z tych programów?

Czy polecilibyście zupełnie coś innego?

Dzięki wielkie.

Pozdro! !!

 


(rgabrysiak) #2

Cześć,

 

Możesz rozwinąć co masz na myśli?

 

Nigdy nie korzystałem i nie korzystam z takich programów o których wspominasz. Ja preferuję mniej inwazyjne narzędzia. Od siebie do oczyszczenia systemu polecę program CCleaner, do tego defragentacja partycji systemowymi narzędziami (o ile posiadasz tradycyjny dysk) i to powinno wystarczyć. Jeżeli dodatkowo chcesz przyśpieszyć uruchamianie systemu to sprawdź czy nie masz zbędnych programów startujących wraz z systemem.


(bachus) #3

Jak wspomniał @rgabrysiak - unikać takich programów.


(yanko wojownik) #4

Advanced SystemCare  Odradzam tworzy więcej pozorów niż naprawdę optymalizuje.  

Poza tym poeksperymentuj, bo tak najlepiej dobierzesz zestaw, który Ci najlepiej będzie służył. Tylko lepiej nie zaczynaj tych eksperymentów od tych narzędzi, które mocno ryją w systemie tylko od tych lżejszego kalibru. Jeśli chcesz usunąć tylko śmieci, to ten http://www.dobreprogramy.pl/BleachBit,Program,Windows,20828.html   pewnie ich sporo usunie. A  np. CCleaner powinieneś  mieć przede wszystkim zainstalowany i używać go regularnie


(Wirrus) #5

Ja zmieniłem program antywirusowy na Pandę i jestem zadowolony :slight_smile: miej zasadę,że do jednej rzeczy służy jeden program! :slight_smile:


(yanko wojownik) #6

PANDA w rzeczy dospiduje i wyczyści komp;) 

 

Przy okazji jak już… to odniosę się do

 

Pisz mam zasadę - to bardziej obiektywne :slight_smile: i wyrażasz swoje 

zdanie.

Przykład - używam softu freeware i np. do zgrania filmu z DVD służy mi jeden program, do edycji drugi, do skonwertowania trzeci, do nagrania na inny nośnik czwarty - co bym zrobił jednym jeśli każdy z nich nie robi nic więcej jak tylko spełnia jedno swoje zadanie?

 

PS

Na marginesie, to to co najmniej drugi wątek,  w którym piszę a który  (za każdym razem inny) autor rozpoczyna i znika 

  • nie za bardzo widzę sens w takim działaniu mógłby napisać, że już sam rozwiązał problem, sam wybrał itp. a kończy rozpoczynając i zostawiając wątek żeby się nim inni zabawiali :wink: