Optymalizacja Visty Ultimate 64 bit - kat. Windows i pamięć

Optymalizacja Visty. Wczoraj, nie ściślej przedwczoraj wieczorem zainstalowałem Windows Vista Ultimate 64-bit. Dzisiaj patrzę, a z 500 GB dysku mam już ponad 10% zajętego miejsca. Patrzę na katalog Windows i widzę ku swojemu zaskoczeniu 50 GB !!

Prosiłbym o pomoc, porady, jak zoptymalizawać mojego Windowsa. Co ciekawe zużycie pamięci mam na poziomie 1,38 GB, a mam teraz otwartą jedynie Mozillę z trzema kartami. To też coś nie tak. W najlepszym przypadku zużywam ponad 900 MB pamięci RAM. Może z tym też coś da się zrobić. Co prawda pamięci mam dużo, ale wolę ją wykorzystać na inne rzeczy, niż niepotrzebnie (o ile jest to niepotrzebne oczywiście) marnotrawić na Windowsa.

Pozdrawiam

no to naprawdę coś masz nie tak w moim przypadku Windows zajmuje 8,5 GB a cała partycja systemowa 14GB jęlsi chodzi o ram to mam zużyte 660 MB mam włączony program do ściągania oraz mozille, gadu, DC, daemona Jest taki program TweakVI 1.0 lub TweakVista 1.02 lub Vista Tweaker 0.5 możesz sprobować, ale nei wiem czy jakiś da cokolwiek

Dlaczego nie kontynuujesz swojego poprzedniego tematu :?:

viewtopic.php?f=22&t=226952&p=1496755#p1496755

Przecież wystarczyło go wyedytować.