Optymalizacja Visty

a jak sprawdzic czy mam usb 2.0?

jakim progsem?

:o

Podaj nazwe płyty głównej to ci powiemy…

Soltek sl75drv5

musze doinstalować USB HI-SPEED. tylko skąd to wziąć?

Ma 2.0 poszukaj w google.

mam na płycie ze sterami do xp do plyty glownej ale nie chodza na viscie. :x

gdzie ich szukac?

jest to chipset via

Vista powinna sama zainstalować sterowniki do USB. U mnie tak było.

u mnie tez zainstalowala ale do usb 1.1 a nie do 2.0

Viste można przyspieszyc tak jak Xp’ka dzieki programowi Speed-X

polecam! !!

przykład: vista na 256RAM łapie 52% pamięci

beztytu322ufq7.th.png

na viście to działa tylko szkoda że to trial :frowning:

screen:

zzzeh1.th.png

Dzięki JaCoCo świetny program !!

Sprawdzcie Vista Manger dobry program do optymalizacji visty :wink:

jesli nie najlepszy

Ja radzę ostrożność z tym programem. Po jego “interwencji” o mały włos system się całkowicie nie wysypał. Na szczęście zrobiłem wcześniej punkt przywracania i kopię rejestru.

Ja tez robie punkty przywracania i kopie, zreszta program sam o to zadba;)

A co zes tam zmienial ze taki burdel narobiles? :smiley: Ja tylko pare razy zepsulem nero…za daleko sie posunalem z modyfikacjami.

Zalezy tez od wersji, Najnowsza to 1.10, czasami bledy powstawaly w 1.06 i 1.07 :wink:

na basic się da włączyć aero

Domyślnie vista w wersji home basic nie ma możliwości uruchomienia aero glass, można jednak łatwo to zmienić. 

Wciskamy WIN+R wpisujemy regedit, przechodzimy kolejno 

HKEY_CURRENT_USER -> Software -> Microsoft -> Windows -> DWM . 


Kiedy już jesteśmy w tej gałęzi, zmieniamy wartość klucza "Composition" na 1 . 

Zmieniamy także wartość klucza "Composition Policy" na 2 . 


Następnie uruchamiamy komputer ponownie i gotowe.

Nie przesadzaj. Uzywam tego programu juz kilka lat…

Twoja odpowiedz jest wysoko przesadzona.

Po prostu użyłem funkcji czyszczenia rejestru ze zbędnych wpisów. Po restarcie przestał się uruchamiać panel sterowania, WMP i jeszcze kilka innych programów. Do tego pozamieniały się skojarzenia większości plików. Już nie pamiętam, która to wersja była, być może nie najnowsza. No ale na szczęście przywracanie systemu w trybie awaryjnym zadziałało.

Wczytałem ten program i o włos a musiałbym robić formata a miałem tam ważne pliki !!

pewnie opcja 1click remover? ;D Z rejmestrem trza ostroznie zawsze przed czystkami sie robi punkty kontrolne i backupy rejestru, bo w razie nieuwagi mozna niezle namieszac :smiley:

Optymalizacja Visty przez sprzęt, to tylko ma sens. Bóg strzegł od wszekiego rodzaju tweak’erów. Mogę z czystym sumieniem polecić jedynie: Sunrise Vista, przede wszystkim do pozbycia się strzałek przy ikonach na pulpicie. Chyba, ze Wam się podobają :mrgreen:

Kolejny to RegSupreme (do odinstalowywania programów, “wyrzucania” z autostartu i czyszczenia rejestru). Sprawdzone, nic nie namieszają.

przeciez RegSupreme nie jest pisany pod viste…