Optymalna temperatura pracy CPU

Witam mój procesor: Intel Celeron 2GHz 400MHz FSB

Pytanie jest takie jaka jest optymalna temperatura? Osobiście mam problemy z wydajnością po przekroczeniu pewnej temperatury na chłodzeniu BOX’owym które działa w zakresie 2800-3000 RPM chciałbym przyśpieszyć trochę wiatrak (dzięk mnie nie interesuję) chodzi o to aby chociaż trochę ta temperatura się trzymała. Dodam że przy siedzeniu na internecie 40*C-50*C

przy graniu 45*C-60*C. Dodam że na moim starym kompie z AMD Atchlon 64 3000+ miałem 30*C-35*C przy graniu.

SeBiX99 , nie ma określonej temperatury, im niższa tym lepiej :slight_smile:

Na początek wyczyść chłodzenie z kurzy i wymień pastę termoprzewodzącą na np. Arctic MX-4

z wymianą nie zabardzo bo procek zwale :confused: ale z wyczyścić zobaczę ale czy da się zwiększyć prędkość wiatraka?

A jak wygląda wentylacja w samej obudowie? Dobra wentylacja to również kilka stopni w dół :wink:

A co ty chcesz popsuć? Celeron 2GHz ma już czape ja się nie mylę więc uszkodzić go n ie jest łatwo jak AMD Athlon xp.

Nie chce przyśpieszyć wentylator narazie drugiego nie kupuje bo na nic się raczej nie zna bo mam Air Duct czy jakoś tak taka tuba co osobno powietrze doprowadza