Optymalne ustawienia podezespołów PC

(Adler) #1

Chcialbym sie dowiedziec co moge podkrecic w swoim kompie tak zeby chodzil szybciej. Wydaje mi sie ze z FSB moge jeszcze cos wyciaganc rowniez z ramu. Problem jest z tym ze jak podkrecam FSB w biosie o kolejne kilka kresek po restarcie komputer nie chce sie normalnie zalaczyc. W biosie rowniez ma ustawienia takie jak standart fast fastest turbo z tych opcji jedynie moge wybrac fastest lepsze ustawienie powoduja ze podobnie komputer nie chce wie prawidlowo zalaczyc.Chcialem jeszcze zapytac czy ram moge podkrecic do 400Mhx? Na dole zrobilem screenshoty mojego pc. Mam nadzieje ze cos mi poradzicie :wink:

snap2cd2.th.jpg

snap11xh7.th.jpg

snap1yr5.th.jpg

(Dew Z) #2

Jeżeli przy podkręcaniu FSB masz problemy z normalnym włączeniem PC (podejrzewam, że wyskakuje Ci: press F1 blablablabla dafault settings - w zależności od BIOS’u) to oznacza, że nie możesz nic już wyciągnąć z FSB. Chyba, że zdecydujesz się na NOWY BIOS :confused: Istnieją nieoficjalne biosy typowe do overclocking’u, ale to juz zależy od Ciebie…

(Adler) #3

doklanie wyskakuje mi to wiec juz nic nie da sie zrobic ??? :frowning:

(Dew Z) #4

Ale czy warto? Możesz poszukać nowego BIOS’u, ale sam pewnie wiesz jak jest z update’m BIOSU (wszystko gra - nie ruszaj). Jeżeli Twój sprzęt jest otwarty na overclocking możesz próbować. Poszukaj na necie. A jeżeli w tym BIOS’ie wyskakuje Ci tak jak piszesz to nic się nie da zrobić… Jeżeli jednak decydujesz się na podkręcanie to UWAŻAJ, a kiedy zamiast w/w komunikatu zobaczysz czarny ekran - RESTART BIOS’u… :slight_smile: Powodzenia