Optymalne ustawieniee przywracania systemu

Witajcie, powiedzcie jak ustawić (mninimalne przywracanie systemu) żeby punkty byly z dwóch(trzech) miesięcy Teraz mam max, ale jest tylko bieżący miesiąc. Dysk mam 80GB

Sama sobie odpowiedziałaś. Skoro masz ustawiony max a masz punkty tylko z tego miesiąca to logiczne, że by mieć punkty z 3 miesięcy trzeba zainwestować w większy dysk twardy. Nie wiem tylko po co Ci punkty przywracania z takiego okresu? W praktyce wystarczą 3-4 ostatnie punkty

Wnioskuję na podstawie pojemności dysku, że nie korzystasz z Visty, bo takiej informacji nie podałeś. Windows XP (bo z Visty nie korzystam) może przydzielić max 10% dysku na punkty przywracania, więc siłą rzeczy nie można będzie ustawić więcej niż jakieś 8 GB przy jednej partycji na dysku. Stąd prosty wniosek, że nie ma możliwości pozostawienia punktów przywracania z kilku ostatnich miesięcy, jeżeli są one często tworzone (sam Windows przy instalacji sterowników, niektórych aktualizacji, programów oraz okresowo tworzy punkty). Jeśli chcesz utrzymywać stare punkty przywracania to kosztem usuwania nowszych. Zresztą stare punkty przywracania jeśli w systemie wprowadzało się dużo zmian mogą tylko zaszkodzić, ja osobiście nie przywracałbym punktów starszych niż 2 tygodnie, bo programy zainstalowane później mogą nie działać.

Ale kiedyś były. Dzieki zaradę, będę zachowywać tak jak piszesz te 3-4 punkty.

Dodane 15.04.2009 (Śr) 19:06

Dzięki za radę. Zawsze myślałam ,że im więcej punktów tym lepiej , jak coś nawywijam to się może przydadzą ,ale powiedzcie czy wystarczy 2% zamiast tych 12%

To już musisz sama ocenić. Jeżeli obecny przydział dla tej usługi nie koliduje z codzienną pracą w systemie to zostaw maksymalne ustawienie. Jeżeli potrzebujesz więcej miejsca dla “siebie” to zmniejsz ilość miejsca dla Przywracania Systemu