Orange do 10Mb - prędkość

(angry) #1

4848505253.png

tu przedstawiam dzisiejszy speedtest, czasem było więcej

I moje pytanie: Czy to jest odpowiednia prędkość dla Neostrady do 10Mb (tak, wiem, że do)

(dark__jedi) #2

Zbliżasz się do górnej granicy oferty. Upload większy już nie będzie. Ping w zależności jak masz podłączony komputer do sieci (internetu).

(angry) #3

Dzięki.

A czy można u mnie kupić szybszy internet? Czy to łączę uciągnie tylko to 10Mb.

A mobilny?

(dark__jedi) #4

A skąd to ja mam wiedzieć? Nie sztuką jest kupienie usługi, która nie będzie działać na 100%.

Dzwonisz (lub udajesz się do punktu obsługi) i pytasz, czy na obecnym łączu można mieć szybszy internet. Jeśli tak, to jakie są jego parametry i jaka jest oferta na niego. Jeśli nie - koniec tematu.

Alternatywa to internet od innego dostawcy - po kablu lub radiowo. Łącze starasz się dopasować do swoich potrzeb, ale ja nie wiem jakie masz potrzeby.

(Uzi) #5

Witaj

Dostępność prędkość możesz sprawdzić przykładowo Sprawdź dostępność usług lub możesz też podać parametry swojego łącza które znajdziesz na stronie konfiguracyjnej swojego rutera a co mądrzejsi znawcy tematu określą max dostępną prędkość twojej neostrady 

Pozdrawiam

(angry) #6

No właśnie to sprawdzałem i pokazuje tylko ten do wyboru.

Ulicy nie wpiszę bo takowej nie ma.

A mobilny będzie szybszy czy nie?

(Longhorn2009) #7

Zależy jaki zasięg mają operatorzy w twojej okolicy i czy udostępniają internet w lte. Ale gdy korzystasz dość intensywnie z internetu to mobilny internet nie będzie dobrym wyborem ze względu na limity. W neo przynajmniej masz internet o stałej prędkości i z w miarę stałymi opóźnieniami, w mobilnym jest z tym totalna loteria. Np. na forum play jest dział z wynikami speed testów, możesz zobaczyć jak różne wyniki osiągają klienci. Oczywiście nie brakuje także gorszych od twojej Neostrady. 

(MrKsardes) #8

http://www.orange.pl/kid,4003445680,id,4003459910,article.html