Orange do 10Mb - prędkość

4848505253.png

tu przedstawiam dzisiejszy speedtest, czasem było więcej

I moje pytanie: Czy to jest odpowiednia prędkość dla Neostrady do 10Mb (tak, wiem, że do)

 

Zbliżasz się do górnej granicy oferty. Upload większy już nie będzie. Ping w zależności jak masz podłączony komputer do sieci (internetu).

Dzięki.

A czy można u mnie kupić szybszy internet? Czy to łączę uciągnie tylko to 10Mb.

A mobilny?

A skąd to ja mam wiedzieć? Nie sztuką jest kupienie usługi, która nie będzie działać na 100%.

Dzwonisz (lub udajesz się do punktu obsługi) i pytasz, czy na obecnym łączu można mieć szybszy internet. Jeśli tak, to jakie są jego parametry i jaka jest oferta na niego. Jeśli nie - koniec tematu.

Alternatywa to internet od innego dostawcy - po kablu lub radiowo. Łącze starasz się dopasować do swoich potrzeb, ale ja nie wiem jakie masz potrzeby.

 

Witaj

Dostępność prędkość możesz sprawdzić przykładowo Sprawdź dostępność usług lub możesz też podać parametry swojego łącza które znajdziesz na stronie konfiguracyjnej swojego rutera a co mądrzejsi znawcy tematu określą max dostępną prędkość twojej neostrady 

 

Pozdrawiam

No właśnie to sprawdzałem i pokazuje tylko ten do wyboru.

Ulicy nie wpiszę bo takowej nie ma.

 

A mobilny będzie szybszy czy nie?

Zależy jaki zasięg mają operatorzy w twojej okolicy i czy udostępniają internet w lte. Ale gdy korzystasz dość intensywnie z internetu to mobilny internet nie będzie dobrym wyborem ze względu na limity. W neo przynajmniej masz internet o stałej prędkości i z w miarę stałymi opóźnieniami, w mobilnym jest z tym totalna loteria. Np. na forum play jest dział z wynikami speed testów, możesz zobaczyć jak różne wyniki osiągają klienci. Oczywiście nie brakuje także gorszych od twojej Neostrady. 

http://www.orange.pl/kid,4003445680,id,4003459910,article.html