Orange free a router

Witam mam taki problem posiadam internet w orange free internet działa na modemie który dostałem od operatora jest podłączony pod telefon stacjonarny problemem jest korzystanie z laptopa w kilku miejscach w domu a tylko taki komputer posiadam … niestety kabel od telefonu jest w innym miejscu niż mój pokój dlatego zakupiłem router TP-Link z wbudowanym modemem tak powiedziano mi w sklepie sprzedawca dodał jeszcze aby korzystać z wifi w domu nie potrzebuje modemu z orange i wystarczy sam router laptop będzie go wykrywał i przez niego będę się łączył z internetem… wszystko ładnie pięknie na początku komputer wykrył sieć podczas konfiguracji zabezpieczeń zaczęły się schody wszedłem w coś i usunąłem połączenie i teraz nic mi nie wykrywa ani routera ani nic jestem trochę ciemny bo dopiero nie dawno zainstalowałem win 7 i nie miałem z nim wcześniej żadnej styczności nie potrafię sobie poradzić chociażby z tym żeby połączyć się z routerem i go jeszcze raz poprawnie skonfigurować wszystko robiłem wcześniej zgodnie z instrukcją z pudełka ale teraz nie mam pojęcia jak robić dalej bo nawet nie mogę się połączyć z urządzeniem przez ip podane na karcie… resetowałem urządzenie ale to nic nie pomogło wiem że wina jest w źle skonfigurowanym komputerze bardzo bym prosił o pomoc będę bardzo wdzięczny Pozdrawiam

Zobacz czy w Menadżerze Urządzeń masz zainstalowanego ; kontrolera sieci

Darecki_190 , nazwij proszę temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Przeczytaj proszę regulamin.

w menadżerze urządzeń mam tylko karty sieciowe nie widzę żadnego kontrolera??

i to jest Twój problem : kontroler sieci odpowiada za… połączenia sieciowe drogą radiową… z tego co rozumiem właśnie tak Twój laptop łączy się z siecią

( łącze wi -fi ) Jakiej firmy masz laptop - podaj pełne dane…

dziękuje kolego za pomoc problem tkwił w tym że źle dokonałem zabezpieczeń komputer nie widział sieci z mojej winy ponieważ w opcjach zabezpieczeń ustawiłem żeby nie było widoczne połączenie i z tego całe to zamieszanie teraz wszystko ładnie działa pozdrawiam;]

Skoro już się połączyłeś, możesz tą opcję włączyć z powrotem. Będzie bezpieczniej.