Orange Free Net - wybór modemu

Witam.

 

Jestem abonentem Orange Freedom Pro 8GB. Dzisiaj mam możliwość przedłużenia umowy, jednak nie wiem jaki wybrać modem/router.

 

Obecnie używam routera Axesstel MV510 w standarcie CDMA EV-DO Rev. A. Osiągam na nim max 1,7 Mb/s. Piętro wyżej bratowa korzysta z lepszego modelu MV610VR też na CDMA ale w standarcie Rev. B gdzie przy dobrym ułożeniu routera na biurku osiąga 5 Mb/s.

 

Na stronie Orange gdzie można sprawdzić zasięg okazuje się, że jestem w pełnym zasięgu 3G. Tak sobie myślę czy by nie wziąć modemu 3G, jednak nie jestem pewien czy to 3G pociśnie u mnie więcej niż te 1.7 Mb/s. Nie mam jak sprawdzić. 

 

Zakładając, że wybiorę 3G jaki modem/router wziąć, żeby działał szybko, potrafił obsłużyć maksymalną prędkość i miał dobry zasięg? Korzystam z komputera stacjonarnego więc takie modemy na USB odpadają bo wątpię, żeby miały dobry zasięg. Albo i jest wręcz przeciwnie. Nie wiem. 

 

Tu umieszczam link z dostępnymi modelami. http://www.orange.pl…enci_ind/modemy Taryfa 59.90 zł

 

Bardzo proszę o pomoc.

Wszystko zależy od lokalizacji. Jeśli jesteś w zasięgu 3G/HSDPA to internet w takiej technologii może sprawdzić się o wiele bardziej niż CDMA. Przedłużając umowę w ofercie Orange Free Net masz do dyspozycji zarówno technologię HSDPA, LTE jak i CDMA. Możesz kupić nowe urządzenie, które obsługuje technologię HSDPA, ale będziesz mógł z tej samej karty korzystać z internetu w swoim starym urządzeniu.

 

Osobiście polecam router np. jeden z tych dwóch:

 

  1. Huawei E5251s
  2. Huawei E5776 - ten dodatkowo obsługuje technologię LTE, posiada dosyć dużą baterię dzięki czemu może pracować do 10h bez konieczności ładowania.

Jeśli masz jakiś telefon, który obsługuje technologię 3G to możesz łatwo sprawdzić jak będzie działał taki internet. Wystarczy wykorzystać telefon (jako modem) i dowolny starter w ofercie na kartę (np. Orange Free na kartę). Ważne, aby telefon obsługiwał nie tylko WCDMA 2100 ale również 900 bo możliwe, że znajdujesz się w zasięgu technologii UMTS 900 którą uruchomiliśmy na terenach mniej zaludnionych. W jakiej miejscowości korzystasz z internetu?

 

 

Pozdrawiam

Tomek

W Lubiążu woj. dolnośląskie , kilka dni temu przedłużyłem umowę przez telefon na urządzenie Axesstel MVH650, który oprócz CDMA obsługuje również 3G.