Orange Freedom Problem z Połączeniem z Internetem

Witam Serdecznie Posiadam Internet Orange Free Stacjonarny po Kablu Internet działa na Modemie modem zxdsl 852 Czarnym na USB

Problem polega na tym: mam Ruter modem zxv10 w300

Chce go podłączyć wszystko jest ok komputer widzi modem po kablu ethernet ,

Aby skonfigurować modem wchodzę na stronkę 192.168.1.1

i postępuje jak w Linku

http://www.orange.pl/kid,4002313851,id, … ticle.html

Wpisuje Nazwę Użytkownika i Hasło Z Umowy którą mam tylko nie jest @neostrada.pl tylko @orange.pl Wpisywałem na różne sposoby

I nic Po kliknięci Zapisz wyskakuje komunikat NIEPRAWIDŁOWA NAZWA UŻYTKOWNIKA

Proszę o Pomoc

Spróbuj zrestartować router do fabrycznych następnie spróbuj ponownie skonfigurować

ZrestaRTOWAĆ ? w jaki sposób najdziwniejsze jest to że poszedłem do kumpla który ma internet w Tp i u niego działa bez problemów ?

z tyłu powinna być mała dziurka czarna wciśnij długopis na około 30 sec

ale co restart ma do Nieeprawidłowej nazwy użytkownika która jest prawidłowa ?

To jest tylko urządzenie restart do fabrycznych na pewno nie zaszkodzi

Może tak: użytkownik: admin, hasło: admin .http://www.orange.pl/kid,4002313851,id, … ticle.html

nie wiem raczej trzeba wpisać tak jak jest w umówie aby zadziałał bo Nazwa uzytkownika i haslo jest przypisywana przy zakupie nawet w Orange mi nie pomogli A to dziwne

No raczej na pewno – przynajmniej u mnie tak działa.

a masz internet w Orange ?

Tak. Orange - dawna Neostrada. Tylko inny modem i połączenie poprzez Ethernet .

Hasło oraz nazwa użytkownika jest przypisywana indywidualnie do danego użytkownika i stosowana przy pierwszej weryfikacji użytkownika po podłączeniu do sieci.

Jeżeli chodzi o stronę 192.168.1.1 To właśnie wpisuje w pola admin admin i mam pełen dostęp do konfiguracji routera.

tak do konfiguracji Rutera mogę wejść nie ma problemu wpisuje admin i admin i jestem

Tylko w konfiguracji aby uzyskać połączenie W zakładce Interface Musze wpisać nazwę użytkownika czyli ja ma DSL121914@orange.pl i hasło i jak robie zapisz to wyświetla mi że nieprawidłowy Login albo nazwa użytkownika i nie wiem co zrobić bo wszystko wpisuje dobrze

Ja indywidualne hasło dostałem sms’em przed pierwszym logowaniem do usługi.

Na umowie mam Identyfikator ID oraz Login. Nie przypominam sobie by kiedykolwiek indywidualne hasło widniało na umowie, więc prawdopodobnie wpisujesz nieprawidłowe hasło. Trzeba również pamiętać o dużych i małych literach przy wpisywaniu hasła.

Sprawa chyba się wyjaśniła Pani z Obsługi wytłumaczyła mi iż Ruter modem zxv10 w300 jest stary z TPsy

i ma zabezpieczenie moze działać tylko i wyłącznie na internecie neostrady rozwiązanie kupić NOwy ruter :slight_smile: