Orange Freedom - stałe łącze?

Witam.

Kiedyś gdzieś tu na forum czytałem o przypadku, gdzie użytkowniczka internetu z Orange skarżyła się na to, iż prędkość nie jest stała.

Teraz kończy mi się umowa na Neostradę, na stronie https://www.tp.pl/prt/pl/order/przedluzenie_neo/?service_flow_type=neo-prolongation&promo=329&service_option=1404&deal_specified_time=803&modem_type=410 mogę wybrać dla siebie opcję przedłużenia w zależności od wariantów czasowych, prędkościowych i moim zdaniem - jest drogo.

Dlatego jestem zainteresowany internetem z Orange, którego sieci komórkowych jestem użytkownikiem.

Planuję skorzystać z internetu o szybkości 1MB przy umowie na 12 miesięcy płacąc 59zł.

Tak więc pytanie - co sądzicie o ofercie tego operatora? czy owa prędkość jest stała (dla jednego komputera)?

Pozdrówki

ja właśnie zakupiłem zestaw Orange Freedom we wtorek, na aktywację mam czekać ok. dwa tygodnie, powiadomienie sms-em, z tego co wiem to Orange Freedom to jest taka sama usługa jak neostrada czy netia, tylko, że tańsza, dodatkowo jeśli masz telefon komórkowy w orange dostajesz na niego pakiet złotówek, nie znam tej opini o której piszesz, ale być może była mowa o internecie mobilnym orange free, który działa tragicznie,

żaden dostawca internetu nie daje gwarantowanego transferu, tak więc jest napisane prędkość do 1mb/s jest to prędkość maksymalna, ale powinno być dobrze :slight_smile:

Jednak są na to odpowiednie, rygorystyczne przepisy w UKE.

nie wiem czy tańsza z tego co ja wiem to netia jest tańsza :stuck_out_tongue: ostatnio szukałem odpowiedniego internetu i szukałem w tp w netii i w orange i oferta netii była najkorzystniejsza

A ja nie szukam już dawno według ceny bo wole stabilne łącze za parę groszy więcej niż męczyć się z 3 razy wolniejszym transferem niż na papierku.

beny7 ,

Nie jestem użytkownikiem Orange Freedom ale słyszałem na forum opinię użytkownika, że ping jest bardzooo wysoki i możesz sobie odpuścić od razu gry online typu CS…

no tak dlatego polecam netie :stuck_out_tongue: nie ma żadnych problemów z nią,mam łącze 1 Mbit/s i bez problemów gram w gry w necie,oglądam tv i słucham radio

a wie ktoś może jak jest z tym ze w TP zeby miec neostrade trzeba miec abonament telefoniczny nie niższy niż 50zl. Chce zmienic dostawce internetu na Netie. Czy moge w takim razie zmniejszyc w TP abonament na mniejszy? czy ten ich “haczyk” dotyczy wszystkich dostawcow neta? przerabiał juz ktoś to z TP?

jeśli chcesz mieć internet np. netię lub orange freedom możesz mieć abonament socjalny w tp 28.06 zł :slight_smile: ale jeśli chcesz mieć neostradę to musisz mieć ten abonament za 50 zł,

mam takie pytanie podpisałem umowę na internet orange freedom i tam na umowie jest takie coś jak miesięczny limit należności 160 zł a w salonie mówili mi, że miesięcznie abonament przy 1mb/36 m-c wynosi 39 zł/mc,

co to takiego jest ten miesięczny limit należności??

czy można zainstalować sam sterownik modemu bez aplikacji dostępowej?