Orange Freedom

Witam dzisiaj podpisałem umowę na internet Orange Freedom 2MB i dostałem modem Simens A100. Dostęp do niego ( jak powiedział szanowny pan w orange :slight_smile: ) będę miał za 1.5tygodnia. Muszę kupić sobię jeszcze jakiś router WIFI, ponieważ komputer i modem dzieli sufit i ściana. W komputerze mam kartę sieciową TP-LINK TL-WN551G. I moje pytanie jest następujące… Jaki muszę kupić router, by siła sygnału była bardzo dobra ?? Czy może być ten ?? http://www.allegro.pl/item896815925_lin … ml#gallery A ta karta sieciowa będzie się nadawać ?? I jak wygląda sprawa podłączenia modemu do routera ??

Z jakiego materiału ta ściana. Cegła, gipskarton, żelbet…

Router jest dobry.

pustaki xD a sufit to beton i tam są jeszcze jakieś metalowe druty podobno…a jak podłączyć ten modem do routera ?? Bo nie mam pojęcia !!

Dodane 30.01.2010 (So) 14:57

ehh proszę o szybką odpowiedź.

grezail ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Modemu do routera nie podłączasz. Ten router ma wbudowany modem ADSL zamiast portu WAN. Podłączasz go do linii telefonicznej, po czym musisz go skonfigurować.

Dane do konfiguracji można znaleźć na stronach TPSA (w dziale Neostrada -> Często zadawane pytania), tylko adresy DNS będą inne:

79.163.127.70

215.116.100.65