Orange PL a Roaming

(Ircopek) #1

Witam

Mam taki problem z genialna polska siecia Orange.

Posiadam telefon Nokia 6125 od nowosci.

23 Marca 2009 caly dzien nie mialem zasiegu w Dublinie. Przy recznej probie wyboru jakiejolwiek sieci byl komunikat "No access" (brak dostepu).

13 Maja 2009 nie mialem zasiegu na lotnisku Berlin Schoenefeld. Tego samego dnia bylem w szczecinskim Salonie Firmowym Orange. Pracownik sprawdzil moja karte SIM w urzadzeniu i wszystko bylo OK. Zglosilem skarge pisemnie w tym samym salonie. Potem jeszcze zglaszalem telefonicznie i mailem. Biuro Obslugi Klienta stwierdzilo ze:

- usluga roaming dziala dobrze na moim telefonie

- mam zle ustawiony telefon

- to wina malego stanu konta

Aby dodac pikanterii sprawy dodam ze:

- telefon dziala dobrze od nowosci

- oprogramowanie bylo aktualizowane przez Nokia PC Suite

- wszystkie opcje sa dobrze ustawione

Dodatkowo telefon i karta SIM dobrze dzialaja w Anglii mimo iz w chwili obecnej karta jest nie doladowana

Gdy jechalem samochodem przez Anglie, Francje, Beglie, Holandie, Niemcy nie bylo zadnego problemu z zasiegiem. A po przekroczeniu "granicy" dostawalem smsy z aktualnymi stawkami obowiazujacymi na terenie danego kraju

Drugi problem

Co jakis czas otrzymuje smsy marketingowe. Nie robilbym o to problemu. Ale zdarzylo sie ze potrafili wyslac nawet miedzy 22:00 a 6:00 (czasu polskiego)

(Danielm86) #2

Może pora zmienić operatora, skoro nic nie dają skargi.

(Ircopek) #3

Wolalbym nie zmieniac bo mam rowniez drugi numer w Orange (ktorego uzywa obecnie moja matka) i z nim nie mam problemow.

(Cedar) #4

W pierwszej części Ci nie pomogę, natomiast co do spamu itp. to w Orange "normalne" jest wysyłanie przeróżnych informacji w porze nocnej. Też mam służbowy telefon w tej sieci i wyłączam go na noc. Podobno można żądać wyłączenia przysyłania tych wiadomości (u siebie sam nie mogę tego zrobić a szefowi to nie przeszkadza - też ma w Orange) Podobno jednak na długo to nie pomaga i max. po kilku tygodniach spam powraca. Proponuję kontakt z BOK Orange.

(Danielm86) #5

sprawdz czy masz ustawione automatyczne wybieranie sieci.

(sdar) #6

Pawcio1978 , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

(Ircopek) #7

CZYTAJ UWAZNIEJ

Przy recznym wyborze mialem komunikat "NO ACCESS" (brak dostepu). A przy automatycznym wyborze nie znajdowalo zadnej sieci! !!

(fiesta) #8