Orginalny XP w Koszu Buhaha

Dzisaj stałem sobie z kumplem i jeszcze z innym kumplem pod klatką gadaliśmy itp.

Podjeżdża biały samochód do małego śmietniczka. Koleś wysiada i wyjmuje jakies dwie płyty z książeczką zieloną. Z jedengo odkleja nalepke a drugiega wrzuca do śmietniczka:P

Ten pierwszy był w folii a drugi był rozpakowany i wyciągnięty Klucz produktu (nawet nie widzieliśmy ze to jest Windows).

Koleś odjeżdża.

Podchodzimy do śmietniczka i inny kumpel zobaczył że leży tam WINDOWS.

Kumpel wyciąga Windowsa z płytą i książeczką (był to Windows XP home Edition).

Zdźiwiłem Sie i to ostro czemu on to wywalił???

A i na płycie było napisane NNT System i coś tam jeszcze?

Moze wiecie czemu on go wywlił?

Jest Orginalny CD-Key Bo w folli zapkowany był razem z Windowsem.

Nie wiem czy instalować go na swoim kompie bo może być KRADZIONY;/

albo kolesiowi się nudziło, albo nie wyszła mu wersja piracka

A ty masz oryginalnego Windowsa ?

Nom

Ale chce go wytestowac czy orginał :slight_smile:

ja bym nie instalował :slight_smile: niby po co ?? może to pułapka ?? :x

ale NTT System tą firme nawet w telewizji reklamują.

Tylko ja sie pytam Czzemu on to wyrzucił ;/

A skąd my niby mamy to wiedzieć miał kaprys widocznie :lol:

niezły jan z typa…

tylko dlaczego on to wywalił… ?

zdaje mi się że to jakaś pułapka.

mnie się wydaje że koleś po prostu się zdenerwował, bo miał starego kompa i kupił Xp ale mu nie zadziałał więc go wyrzucił, ja parę razy tak zrobiłem, jak się nie chciało uruchomić po tygodniu siedzenia nad jednym programem/grą.

Przypominam że z jednego zabrał cd-key

Może mu dokumentnie padł komputer a skoro to wersja OEM to se w takim wypadku może ją w d… wsadzić. Do nowego musi nowy system kupić.

I co z tego że to oryginalna płyta jak nie masz faktury na system ten. A jest ci on przeznaczony na komputery firmy NTT, zapewne też był aktywowany… możesz zanieść na śmietnik spowrotem.

Faktura/paragon nie jest wyznacznikiem orginalności

Ale w Foli ?

Klucz jeszcze był nie zdrapany dopiero w domu go zdrapałem :x

Ale napewno nie jest nim system znaleziony na śmietniku…

Mówimy o wersji OEM jak sądzę i dowód zakupu jest tu bardzo wskazany…

Poza tym jak wspomniano jest to system przeznaczony na komputery NTT a więc dedykowany dla konkretnego producenta i jako taki nie może być sprzedawany - rozprowadzany bez tego sprzętu (autor wątku nie wspomniał o znalezieniu reszty komputera w koszu). Gdybyż to była zwykła wersja OEM nie dedykowana - można by dyskutować…

Ta, szklana :mrgreen:

Nawet jak by był OEM to skoro windows nowy w folii to można uważać za orginała i paragon czy faktura tutaj nie ma nic do gadania

BTW Polecam videorelacje ze zlotu (wykład o legalności Microsoft)

Może to jakiś świeżo nawrócony Linuksiarz był? :smiley:

PS: kilka razy też chciałem zrobić to samo z moim XP-kiem i wreszcie przejść całkowicie na Linuksa, ale jakoś mi się to nie udało :stuck_out_tongue:

jak to OEM to zadzwoń do m$ i powiedz że przepaliła ci sie mobo i teraz pisze ze winxp jest nielegalny… i spytają o keya i załatwione :stuck_out_tongue:

Może facet kupił kompa NTT w Windozą i ją wywalił, bo chciał instalować u siebie Linuksa?

Jeśli tak, to jego strata, mógł pozwać do sądu NTT, zwróciliby mu kasę za windows dołączony do kompa i jeszcze może by usupłali jakie odszkodowanie.

Hehe … pozwać do sądu ? Niby za co ? Miał przecież wybór…