Orthos - błąd, E8400 OC

Witam

Zatrzymałem się przy OC proca E8400 na wartości 3,78 GHz (wprawdzie 3,95GHz udało mi się ustawić ale potem jak chciałem włączyć program Core Temp to się komp zrestartował).

Teraz kręciłem FSB co 2MHz i puszczałem Orthosa. Przy dojściu do FSb ok 418MHz (proc był na 3,78 MHz) Orthos zgłasza błąd:

post-80375-13856534107075_thumb.jpg

Dodam że temperatury proca były następujące: CPU ok 53-55 stopni, temperatury rdzeni ok 60 stopni.

Czy to już koniec możliwości kręcenia E8400? jak tak to coś słabo chyba.

Płyta Foxconn P35A-S, 2x1GB Goodram Pro 900

Napięcie na procu 1,22 V, napięcie na RAM 2,2 V

Należało by podnieść napięcie dla procka i możliwe, że dla mostka północnego oraz południowego i całkiem możliwe że dla RAMu też. Musisz spr po kolei tak długo aż będzie nie będzie wysypywał błędem w Orthosie

podnieś napięcie na proca …

Mi dzisiaj wywaliło błąd w orthosie po 3 h … a już myślałem że znalazłem optymalne ustawiania :stuck_out_tongue:

podaj pełną konfiguracje, podniesienie napięcia na mostku północnym NB jest obowiązkowe

Foxconn p35a-s

E8400 + Noctua NH-U12P

2x1GB goodram pro 900

corsair HXEU 620W

reszty chyba nie trzeba.

Napięcia na mostku nie zmieniałem jeszcze. Wszystko zmieniam w programie Foxconn One pod windowsem: dobrze czy lepiej w biosie i za każdym razem włączać winde…?

Napięcie na mostku północnym jest 1.24 V,

Daj na NB 1.4 i na proca ~1.35v jak chcesz mieć wartość ok 4Ghz

nie możliwe :stuck_out_tongue:

przecież te ramy robią 1200mhz na 2.1V… niech podniesie napięcie procka :wink:

Jedna sztuka na tysiąc

A i tyle sztuk jak masz szczęście :stuck_out_tongue:

RAM do 1200MHz nie zamierzam nigdy podkręcać ale te 1000 do 1100 to pewnie kiedyś tylko do chwilowego OC podkręce jak sie będzie dalo.

proc zreszta też nie będzie chodził na codzien na 4GHz lub więcej.

teraz na stałe sobie ustawiam tak ok 3,3-3,4GHz i jest luzik. wystarczy spokojnie do normalnego uzytkowania (3GHz tez spokojnie by wystarczylo:P)

przy tych prawie 3,4GHz ram działa na 900MHz (dzielnik 5:6 FSB:DDR). pamieci goodram pro 900 wiec te 900MHz to dla nich w sam raz :]

jeśli wszystko jest stabilne to się nie ograniczaj

póki co zatrzymałem się ze stabilnością na 3,78GHz ale to bez zmiany napięcia na mostku północnym.

jutro bede sie bawił dalej, tym razem do 4GHz chcialbym juz dojsc :]

w zasadzie to do niczego to OC mi niepotrzebne tylko dla wlasnej satysfakcji :stuck_out_tongue: no i dla porównania wyników w super pi :stuck_out_tongue:

narazie przy próbce 16MB zszedłem do czasu 6 minut i 21 sekund.