Oryginal filmu + kopia zapasowa

Witajcie mam pytanko

czy jesli posiadam oryginalny film na DVD i nagram sobie go tez na plyte jako kopie zapasowa to czy to jest piractwo ?

moge tak zrobic prawda ?

powiedzmy ze nie rozpowszechniam tylko po porstu uzywam tego filmu w domu zamiast oryginaly zeby nie zniszczyc plyty…

tak chyba moge robic prawda?

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz

Tak możesz. Jeżeli chodzi o muzykę, filmy etc. nie ma problemu.

Różnie to może być w przypadku oprogramowania.

-----------edit-------

W zasadzie według polskiego prawa jeżeli masz oryginał to możesz kopie zrobić swojej najbliższej rodzinie i najbliższym przyjaciołom i będzie to legalne

Tzn chyba jedynym lekkim nagięciem prawa jest to że aby zrobić kopie trzeba użyć programu do złamania zabezpieczeń na filmie…

neo10 , pytanie padło konkretne. Dlaczego zawsze musi być jakaś wycieczka do innej beczki?

Legalność, prawo, to jedno. Pozostaje coś takiego jak resztki przyzwoitości, poszanowania pracy innych czy sumienie. Jeżeli komuś nie przeszkadza ssanie i tłumaczy sobie to bzdurnym (w tej formie) użytkiem własnym w tej kwestii i śpi spokojnie. Jego sprawa.

I na tym zakończymy. Temat jest jasny i konkretny.

ok poprawiłem ;] sry admin opisałem tylko jakie jest w polsce aktualne prawo… a przyzwoitość, poszanowanie pracy innych itp… tak jak napisałeś to sprawa tego który tak kopiuje… wcale do tego nie chciałem zachęcać ale fakt może za bardzo się rozpisałem i można to było na opak zrozumieć…

ok dziekuje za pomoc wszystkim :slight_smile: pozdrawiam

Tą luke w prawie wykorzystuje warez .Zazwyczaj zawsze na dole jest napisane że możesz pobierać tylko jeśli masz kopie

Tak, czytanie czegokolwiek na takich stronach, gwarantuje 100% gwarancji prawnych. :stuck_out_tongue:

Tak samo jak brednie o 24 godzinach, czy zakazie przeglądania strony jeśli się jest z “organów ścigania” :lol:

To jest trochę chore z tymi 24 godzinami . Ściągnę sobie film obejrzę ,usunę i nic się nie stanie