Oryginalna płyta XP

Słyszałem, że oryginalna płyta Windowsa XP można zainstalować na 3 komputerach czy to prawda ? Już zainstalowałem dwa razy (dając nowa instalacja) na jednym komputerze, czy to się liczy jako jeden czy dwa (jeżeli istnieje blokada na 3 komputery) ?

Możesz oczywiście jeżeli nie jest to wersja OEM.

Inaczej łamiesz prawo.

Oczywiście możesz zainstalować z jednej płytki, ale cd-key już musi być z danego komputera z naklejki.

Obojętnie czy to jest OEM czy BOX jeżeli kupiliśmy z opcją wielostanowiskową czyli pisze na ile komputerów jest to licencja to możemy instalować ale jesli kupujemy standartowy system to tylko pozwala nam na raz na zainstalowanie i używnie na jednym komputerze naraz :slight_smile:

Przede wszystkim: system Windows można zainstalować można dowolną ilość razy z tego samego nośnika.

Jeśli instalujesz wersję OEM na innym komputerze niż ten, do którego dany kod licencji jest przypisany - też się zainstaluje, ale prawdopodobne nie będzie się go dało aktywować.

Przy instalacji systemu ciągle na tym samym komputerze używając tej samej płyty i tego samego klucza - nie spotkałem się z żadnym limitem.