Oryginalne płyty DVD - jak nagrywają?

(Kam) #1

Cześć. Gdy ktoś kupi film na DVD, na odwrocie płyty (nie na okładce :]) nie jest w stanie dostrzec, ile płyty zostało użyte do nagrania filmu, a po skopiowaniu takiego filmu oczywiście widać ile miejsca jeszcze zostało, po lekkiej zmianie koloru na jaśniejszy. Czy to jest spowodowane płytą (zaznaczona ilość miejsca), czy sposobem nagrania filmu?? Jeżeli sposobem nagrania, to czy ktoś mógłby napisać czym i jak takie cuś się robi. Narka

(Filifera) #2

Z tego co wiem płyty DVD kupione w sklepie nie są nagrywane tylko tłoczone i dzięki temu mogą pomieścić do 9 Gb danych lub filmu , dlatego właśnie niektóre odtwarzacze dvd nie chcą współpracować z płytami nagrywanymi na komputerze nawet jeżeli wszystko nagrałeś bez błędów.( tu nie da się nagrać powyżej 4,7 Gb , chyba że nagrywarka jest dwuwarstwowa. Na przykład producent nagrywarek LITEON stworzył dodatkową aplikację " BookType", która emuluje nagraną płytę jako niby tłoczoną co pozwala na odtworzenie praktycznie w każdym odtwarzaczu dvd.

(lazikar) #3

Dokładnie to samo było z kasetami. Kasety były tak długie na ile była potrzeba. :smiley:

(boczi) #4

No własnie, zawsze nad tym rozmyślałem. Myślałem, że to DL, ale to niemożliwe :expressionless: