Oryginalny system pokazuje błędny komunikat o legalności

(krzysiekx) #1

Cześć,

Mam notebooka ASUS N71vg, kupiłem go jakiś czas temu w Vobisie. Był dołączony do niego system operacyjny windows 7 home premium. Z tyłu jest naklejka z kodem i jest napisane "windows 7 home prem OA". Dzisiaj pokazał mi się komunikat mówiący o tym, że mój system jest nieoryginalny. Pobrałem narzędzie microsoftu do sprawdzania legalności - dalej pokazało, że jest nieoryginalny. Co z tym zrobić?

Dodam, że w serwisie nieautoryzowanym wymieniałem płytę główną, czy to może mieć coś wspólnego z tym? Chcę mieć w pełni funkcjonalny system z możliwością aktualizacji taki jak kupiłem..

Z góry dziękuje za pomoc

(Drobok) #2

Licencja systemu jest przypisana do płyty głównej. Wymieniając płytę główną w serwisie nieautoryzowanym / poza gwarancją tracisz prawo do użytkowania na serwisowanym komputerze licencji oem :slight_smile:

(krzysiekx) #3

Kurde, nie pomyślałem o tym wcześniej - jednak było OEM i mój system jest "nieoryginaly" teraz tak?

(Marcin1025) #4

tak

(Pablo79) #5

Licencja OEM ma to do siebie że możesz wymienić wszystko na nowe, jedyna rzecz jakiej nie można wymienić to płyta główna, do której podczas procesu aktywacji przypisuje się system Windows - licencja OEM.

(eddie71) #6

Ja bym zadzwonił do Microsoftu i przedstawił sytuację i spróbował przypisać licencję do nowej płyty.

Czy ktoś teraz posługuje się tym kluczem ?

Zastanawiam się co się stało z oryginalną płytą po jej wymontowaniu.

Może została naprawiona i uruchomiona.

Klucz mógł ktoś sobie przepisać kiedy laptop leżał w serwisie.

(krzysiekx) #7

Nie wiem czy ktoś się kluczem posługuje - stara płyta została w serwisie, nie wiem co się z nią stało :frowning:

(eddie71) #8

Niezależnie od tego czy tamta płyta została naprawiona czy nie to prawdopodobnie ktoś skopiował dane z naklejki licencyjnej.Zainstalował na innym laptopie Asusa.

Zadzwoniłbym do Microsoftu by przyznali nowy klucz a skradziony zablokowali.

(FadeMind) #9

Zadzwoń do ASUSa. Przedstaw sytuację, poproś o nowy klucz, wymagane będzie przesłanie kopii faktury zakupu urządzenia, kopii dokumentu z wymiany płyty głównej.

OEM jest złem. Jak coś się ze sprzętem dzieje, mamy problem.

Microsoft umywa ręce: Jak masz problem zgłoś się do producenta sprzętu.

PS.

Laptop ASUS nie ma partycji RECOVERY z systemem?

(krzysiekx) #10

Nie wiem - jak sprawdzić czy ma taką partycję? (domyślnie nie pokazuje się mi nic nt. takiej partycji)

-- Dodane 11.03.2012 (N) 22:05 --

Nie wiem - jak sprawdzić czy ma taką partycję? (domyślnie nie pokazuje się mi nic nt. takiej partycji)

(eddie71) #11

Nawet jakby miał to co z tego skoro klucz jest używany przez kogoś innego.

Zastanawia mnie jeszcze czy po wymianie płyty głównej nie było ponownej instalacji Windowsa.

Sprawdziłbym jeszcze czy klucz zainstalowanego systemu jest taki sam jak na naklejce licencyjnej.Jeżeli jest inny to problem rozwiązany.