Oryginalny System Windows XP Home Edition


(system) #1

Mam plytke z oryginalnym systemem. Chcialam zainstalowac system, a tutaj mi wyskakuje jakiś błąd ze nie ma jakiegos pliku, czy można zrobić coś takiego, że wezme od mojej siostry Płytkę z oryginalnym windowsem, a zarejestruje na swój nr seryjny ? Można tak zrobić ? Pozdrawiam


(adam749) #2

Spróbuj przeczyścić dokładnie płytkę.

Możesz, ale to musi być identyczny windows, bo inaczej klucz nie wejdzie.


(system) #3

no ona i ja mamy Windows XP Home Edition :stuck_out_tongue: i wtedy mogę normalnie zarejestrować ?


(adam749) #4

Tak, ale oczywiście wpisujesz swój kod :slight_smile: .


(system) #5

tak dokładnie :slight_smile: dziękuję :):* pozdrawiam


(MaRa) #6

Klucz wejdzie, jeśli to ta sama wersja (Home lub Professional, OEM). Numer zintegrowanego servicepacka (RTM,1,2,3) nie ma znaczenia, z drobnym wyjątkiem - niektóre klucze z XP SP3 nie wejdą pod Windowsa z niższym servicepackiem (SP3 powiększył ilość kluczy, bo zaczynało brakować).


(kamil_w) #7

Tylko, że problem może leżeć zupełnie w innym miejscu. U mnie takie informacje też kiedyś pokazywały się podczas instalacji Windowsa XP. Później się okazało, że jest to spowodowane tym, że dysk twardy uległ uszkodzeniu.


(impassive) #8

Winna może być też uszkodzona bądź źle współpracująca z płytą główną pamięć RAM.


(system) #9

nie, no kiedyś bylo wszystko ok, ale zauwazylam straszne rysy na płycie i w ogole chcialam ja na kompie odtworzyc, ale się nawet nie otwierała, wystepowal blad SETUP.exe nie wysylaj, to :stuck_out_tongue:


(maciek.kozyczkowo) #10

Też miałem kiedyś podobny problem. Podczas instalacji systemu albo jakiegoś programu z płyty pokazywał mi się komunikat, że nie można skopiować któregoś z plików. Problem ten rozwiązywałem przez przemycie płyty wódką (może być spirytus albo zwykłe Pronto do kurzu) za pomocą czystej, miękkiej ściereczki lub chusteczki higienicznej - zawsze u mnie skutkowało. Nie powinno to uszkodzić płyty.