Oryginalny System Windows XP Home Edition

Mam plytke z oryginalnym systemem. Chcialam zainstalowac system, a tutaj mi wyskakuje jakiś błąd ze nie ma jakiegos pliku, czy można zrobić coś takiego, że wezme od mojej siostry Płytkę z oryginalnym windowsem, a zarejestruje na swój nr seryjny ? Można tak zrobić ? Pozdrawiam

Spróbuj przeczyścić dokładnie płytkę.

Możesz, ale to musi być identyczny windows, bo inaczej klucz nie wejdzie.

no ona i ja mamy Windows XP Home Edition :stuck_out_tongue: i wtedy mogę normalnie zarejestrować ?

Tak, ale oczywiście wpisujesz swój kod :slight_smile: .

tak dokładnie :slight_smile: dziękuję :):* pozdrawiam

Klucz wejdzie, jeśli to ta sama wersja (Home lub Professional, OEM). Numer zintegrowanego servicepacka (RTM,1,2,3) nie ma znaczenia, z drobnym wyjątkiem - niektóre klucze z XP SP3 nie wejdą pod Windowsa z niższym servicepackiem (SP3 powiększył ilość kluczy, bo zaczynało brakować).

Tylko, że problem może leżeć zupełnie w innym miejscu. U mnie takie informacje też kiedyś pokazywały się podczas instalacji Windowsa XP. Później się okazało, że jest to spowodowane tym, że dysk twardy uległ uszkodzeniu.

Winna może być też uszkodzona bądź źle współpracująca z płytą główną pamięć RAM.

nie, no kiedyś bylo wszystko ok, ale zauwazylam straszne rysy na płycie i w ogole chcialam ja na kompie odtworzyc, ale się nawet nie otwierała, wystepowal blad SETUP.exe nie wysylaj, to :stuck_out_tongue:

Też miałem kiedyś podobny problem. Podczas instalacji systemu albo jakiegoś programu z płyty pokazywał mi się komunikat, że nie można skopiować któregoś z plików. Problem ten rozwiązywałem przez przemycie płyty wódką (może być spirytus albo zwykłe Pronto do kurzu) za pomocą czystej, miękkiej ściereczki lub chusteczki higienicznej - zawsze u mnie skutkowało. Nie powinno to uszkodzić płyty.