Oryginalny XP Pro SP2, ale bez CD-Keya

(Młody TNP) #1

Witam, mam następujący problem. Posiadam oryginalnego XP'ka w wersji pro z SP2 po polsku, ale przez pewien czas używałem Visty RC 2 a wcześniej bawiłem się linuksami... i tutaj zonk... kiedy chciałem zainstalować sobie XP (zapomniałem powiedzieć - wersja OEM). No i zadowolony patrze na kompa...a tam nieskodziewajka - zniknęła moja nalepeczka z Windy!! :confused: i w tym momencie flashback - przecież ostatnio wymienialem obudowe (tata mi kupił nowego kompa, a że nasze gusty się raczej średnio pokrywają to stwierdziłem że musze coś zmienić :smiley: ) !!

(jaru_r) #2

Tylko i wyłącznie przez Microsoft możesz go odzyskać. Musisz mieć dowód zakupu tego Windowsa. No a starą obudowę z naklejką wyrzuciłeś?? :clever:

(Młody TNP) #3

Paragon itd gdzieś tam w barku leżą :wink: coś wymyślę... a jak nie no to cóż - trzeba będzie się do Microsoftu przejść czy coś :wink:

(wacek) #4

Nie ma takiej możliwości

Podałeś linka wiec powinieneś wiedzieć:

"Uprzedzając ewentualne pytania informujemy, że jeżeli etykieta została zgubiona czy zniszczona, nie mamy zapisanego klucza, a oprogramowanie zostało już usunięte z komputera to nie będzie możliwości uzyskania nowego certyfikatu."

Starego też nie (zresztą poczytaj komentarze pod newsem)

(Młody TNP) #5

Wiem, ale myślałem, że może istnieje jakiś program, który byłby w stanie wyciągnąć CD-Key z płytki :slight_smile:

(Adrian) #6

a masz cały czas zainstalowany ten windows?? jak tak to aida pokaże ci cdkeya... jak nie to sposobu raczej nie ma.....

(wacek) #7

Przecież na płytce nie ma key-a :shock:

(Edgarmks) #8

Jest program który wyciaga z windowsa cd-key tylko nazwy nie pamietam :-k

Prawdopodobnie jest na vortalu dobreprogramy.pl :-k

(wacek) #9

Ludzie co wy gadacie !!

Przecież on już Windowsa nie ma na dysku to co wy chcecie zrobic ?? !!

?? :cojest:

Skoro zgubiłeś key i usunąłeś system to przykro mi ale NIC Z TYM SIE NIE DA ZROBIć

(Edgarmks) #10

To zmienia postać rzeczy

(lazikar) #11

Jeśli to oem od innego komputera to jak chcesz go zainstalować na innym. Poczytaj licencje chłopie.

(Młody TNP) #12

Dobra, już po sprawie. Wszystko załatwione i z pomocą Microsoft PL uzyskałem nowy klucz... kazali mi podać dużo numerków, ale dali nowy klucz :wink: Tylko mi facet powiedział żebym następnym razem zaglądnął na to co wyrzucam. Dzięki za odpowiedzi i baardzo przepraszam za zamieszanie :slight_smile: pozdrawiam