OS na starszy komputer?

Witam

Mam pytanie

Czy na komputer Celeron 400MHz, 32MB ramu, 4GB dysku i graficzną 32MB lepiej jest zainstalowa xp pro z sp2 czy może jakąś okrojaną wersję xp’ka (np. Windows XP Mini Plus 2007)

Którą wersję byście mi polecili?

Czekam na opinie :smiley:

Wydaje mi się ze 32mb ram to za mało na xp. Lepiej zainstalować starszą wersję Windowsa albo Linuxa z tym że pewnie zależy Ci na windowsie.

Xp do pracy potrzebuje co najmniej 64MB więc masz troszkę mało.

Mozna spróbować, ale będzie znacząco mulic nawet po wyłączeniu Luny i innych bajerów.

Natomiast z tego co wyczytałem to Windows XP Mini Plus 2007 do pracy potrzebuje jedynie 16MB.

ale Windows XP Mini jest nielegalny :?

Zainstaluj Windows 2000. :slight_smile: Ma prawie te same funkcje, co XP - tyle, że wygląda jak Windows 98. :stuck_out_tongue: No i chodzić będzie o niebo lepiej. :]

rozumiem, że miałeś na mysli 320MB (256+64). tak możesz zainstalować XP, ale na dysku nie wiele będziesz miał miejsca.

windows 95/98

Linux slackware będzie smigał że hoho :slight_smile:

Złączono Posta : 01.05.2007 (Wto) 21:37

skąd ty to wziołeś :shock: on ma 32 ram a nie 320 :stuck_out_tongue:

myślę, że mu się palec obsunął i mu zero nie wskoczyło :slight_smile:

nigdy nie widziałem konfiguracji Celeron 400MHz z 32 MB ramu, takie ilości pamięci były używane w czasie Pentium MMX :slight_smile:

zresztą pomyśl, posiadając 32MB ramu nie pytał by się o XP. na 32MB ramu to nawet win98 się muli.

ja na takiej konfiguracji miałem winde 98 i śmigało dobrze :wink:

Może jaceq090 powie nam w końcu ile ma ramu bo mi też 32mb wydaje się mało jak na ten procesor. Jezeli chodzi o Win2000 to bedzie on działał sporo wolniej od 98

Ja na taki komputer polecał bym Windows 98 bo 32Mb to naprawdę mało RAMu jak na XP. No i dysku dużo nie zajmie w porównaniu do XP.

no właśnie na tym kompie jest 32 ramu

ten komp już stary ma chyba z 8 lat

dobra kupie do niego 2 kości po 64 ram i może się jeszcze do czegoś przyda…ale mówiac szczerze to mi troche żal inwestowac w tą maszyne…

Chyba Xubuntu ruszy , ale to musi być minimum 128 RAM.

chyba nie ruszy…

Na Twoim miejscu dokupiłbym te dwie kości po sześćdziesiąt cztery mega i zainstalował windows 2000. To jest ojciec Windowsa XP, że się tak wyrażę. XP to jest uaktualniona wersja 2000, ma bajery i lunę i głównie tym się rózni. Poza tym na takim sprzęcie to nie ma sensu instalować czegoś nowszego. Sam korzystałem z 2000 i byłem zadowolony. XP mi nie odpowiadał, miałem przez kilka tygodni, ale to lipa jest. Z Windowsa 2000 przesiadłem się dopiero na Vistę i też jestem zadowolony.

Jak dokupisz ramy , to ruszy :wink:

no własnie dokupuje 2x128 :smiley:

i wtedy to wrzuce xpeka

INSTALUJ WIN 98

Ja bym na nim zainstalował Windows 2000 sp4. w sam raz na taką konfigurację kompa.

no nie tak w sam raz bo będzie mulić i to nie słabo wiem bo używałem win2000 na kompie ze 128MB Ram i muliło a co dopiero na 32MB, najlepiej zainstaluj 98