[OS:Windows7 x64 EN] TP-Link TL-WN551G - Stabilne łącze


(system) #1

Witam, mam taki problem z kartą WiFi (model w tytule) na Windows 7 znajduje ona sieć ale nie potrafi się z nią połączyć. Nieraz udaje się na kilka minut ale potem już leci pobieranie IP i konfiguracja w kółko.

Mam zainstalowany obok XP na którym połączenie jest stabilne. Zależy mi na tej sieci, połączeniu. Internet od ERY dziwnym trafem skończył się po 10 dniach okresu rozliczeniowego (16+5GB na zasięgu EDGE), modem już wypi... przez okno, został ostatni miesiąc męczenia się z nimi ale okazało się także że mam zasięg z publicznego internetu. Prędkość nie jest jakaś cudowna ale jest to i tak lepsze od 1KB/s ERY :x

Taką mam prędkość około 16-17 potem cały czas leci w górę aż do 80-100KB/s w nocy. Odległość od nadajnika to 3.5km, antena panelowa 18dbi + 10m kabla.

686295104.png

Można jakoś skonfigurować tę kartę tak żeby internet działał na Windows 7? Wiem, sterowników nie ma ale może już ktoś rozwiązał ten problem :slight_smile:


(Pewes696) #2

Witam. Choć temat już stary to może ktoś tu zajrzy jeszcze. Więc do rzeczy…

Miałem ten sam problem, ale trochę grzebałem w win7 i coś wygrzebałem i być może to jest przyczyną, a chodzi mi o oszczędzanie energii przez tą kartę które przypisuje mu domyślnie win7.

Idzie to mniej więcej tak panel sterowania->opcje zasilania(widok małe ikony)->tutaj koło swojego planu zasilania wybieramy opcję zmień ustawienia planu->zmień zaawansowane ustawienia zasilania->rozwijamy ustawienia karty sieci bezprzewodowej->moduł oszczędzania energii-> zmieniamy na maksymalna wydajność (http://imageshack.us/photo/my-images/692/beztytuuaudu.png/)

U mnie jak narazie zadziałało to. Sterowniki mam domyślne zainstalowane przez Win7.

Teraz poniżej dla tych co wiedzą o co chodzi:

Jeśli server udostępniający ma włączone DHCP ustawcie w protokole ipv4 aby IP było uzyskiwane automatycznie(u mnie inaczej net nie leci). DNS normalnie wpisujecie.

Mam nadzieje, że mogłem pomóc. W razie czego daje namiar na gg: 10233557.