Osiadanie piasku na dnie beczki - problem

Ma ktoś porady co robić, by się piach na dnie nie osiadał? Pracuje obecnie na piaskarni i taki piach jest podstawą do pracy tam, a ja się muszę potem bawić z wyrzucaniem piachu z beczki po kilka razy. 

Wydaje się, ze najłatwiej pozbyć się piachu z beczki wysypując go przez odwrócenie beczki - ale jak rozumiem jest to z jakiegoś powodu niewykonalne.

 

Nie do końca jest jasne do czego używasz tej beczki w swojej pracy - mógłbyś dokładniej wyjaśnić cały proces?

Ciężko będzie. Piach to piach a ten drobny to sam widzisz jaka zaraza :slight_smile: Nie da się do tej beczki jakiej płachty włożyć? Jakbyś jaki ortalionowy chałat tam wsadził to by potem złapał za końce i chwila moment byłoby po robocie.

No niestety, piasek nigdy nie będzie tak idealnie suchy aby się nie sklejał, szczególnie na dnie gdzie jest mocno ubity.

Może zrobić drugie dno: koło z blachy docięte idealnie tak by przykryło dno, ale nie za duże aby łatwo je było wyjąć,

a na środku dospawać albo dokręcić uchwyt, za który łatwo wyjmiesz pozostały piasek.

Beczki używam do przetrzymywania piachu, w jej dolnej części znajduje się kawałek metalowej rurki, gdzie się wkłada wąż zasysający piach do pistoletu, to takie swego rodzaju połączenie. Przesypywanie to nie problem majgasz beczkę, możesz trochępiachu wyjąć rękami i do góry potem wsypujesz piach do beczki, na której jest sitko.