Ostatio na forum - chińska czy jeszcze inna czcionka

Starczy nałożyć niezbędne minimum ograniczeń na nowe konta - X pierwszych postów/komentarzy do akceptacji przez moda + żadnych linków na “dzień dobry” - nie poczytamy sobie “Złotych Myśli Ukochanego Przywódcy Narodu Koreańskiego”, bo żaden moderator tego nie przepuści, proste.

Liczysz, że dwóch moderatorów poradzi sobie z akceptacją/ odrzucaniem takiej ilości postów? Z całym szacunkiem dla nich ale szczerze wątpię.

Zawsze może być ich więcej. Wszak byłeś kiedyś moderatorem, może wrócisz do kolegów?

Miejmy nadzieję.

Ja jestem na portalu i forum już od jakiegoś czasu, i też pamiętam, że moderatorów było co najmniej 5. I nawet nie wiem kiedy ich wywalili, i jestem zszokowany, że teraz jest tylko dwóch. Pamiętam, że rgabrysiak był moderatorem, roobal był moderatorem, Agaton też był moderatorem, fiesta, droboki jeszcze paru innych było. Nawet nie wiem kiedy stali się zwykły,i userami.

Takie forum we dwóch ogarniać to i tak na order jakiś zasługują… Pozostaje panom moderatorom życzyć… Jak najwięcej dodatkowych par rąk do pracy :slight_smile:

To drugie.

W regulaminie był zapis, jak to się odbywa, ale… regulaminu już nie ma. Są zasady zachowania się na forum. Czy to dobra zmiana, czy zła - nie mi oceniać.

 

Nikt nikogo nie wywalał :slight_smile:

Praca moderatora nie jest łatwa. Zabiera czas - a moderatorzy pracują za darmo.

Hej,

 

W ostatnim czasie było nas siedmiu: fiesta, rgabrysiak, Dimatheus, roobal, semtex, drobok i spandaupol. Zwykłymi userami byli moderatorzy stali się na przełomie grudnia i stycznia. Cała ekipa sama zrezygnowała z funkcji na forum. O powodach jednak wolę się nie rozpisywać. Tyle. :wink:

 

Zgadzam się całkowicie.

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

 

 

Tak jak pisał Dimatheus, dotychczasowi moderatorzy pod koniec roku zaczęli rezygnować z moderowania (mieli swoje powody). Praca moderatora zajmuje czas, jest pracą charytatywną na rzecz forum, nie zawsze też jest łatwa i doceniana. Każdy też ma swoją “wizję” forum czy dopuszczania pewnych dyskusji (większa lub mniejsza tolerancja). Regulamin też się zmienił - nazywa się zasadami zachowania na forum - link jest przy polu odpowiedzi.

Co do drugiego to nie wiem jak było do tej pory. Ja zostałem poproszony o bycie moderatorem. Nigdzie się nie zgłaszałem czy nie proponowałem tego, ale widząc, że na forum został tylko jeden moderator, zgodziłem się. Cały czas też uważam, że takie forum powinno mieć znacznie więcej moderatorów, więc pewnie tylko kwestią czasu jest pojawienie się nowych.

Jak ktoś jest na forum już od dłuższego czasu, czuje się na siłach, ma też trochę czasu i chce pomagać tam, gdzie tego nie widać (przenoszenie wątków założonych w nieodpowiednich działach, edycja tytułu wątku, reagowanie na SPAM itp.) to myślę, że powinien napisać do redakcji (do tomekb). Tylko uprzedzam: praca moderatora to głównie pomaganie, a nie dawanie ostrzeżeń. :wink:

 

Tak, coś o tym wiem, miałem przygodę z moderowaniem pewnym forum, które wówczas było małe, teraz dość urosło. Moja przygoda trwała 9 miesięcy. Zgadzam się, że główną rolę odgrywa pomaganie, okazało się jednak, że mimo wszystko na pewne rzeczy reagowałem za ostro. To było już wiele lat temu, i nie mam pojęcia jak coś takiego skończyłoby się teraz :slight_smile: