Ostrość (wyrazistość) kamery Logitech QuickCam E3500

Kupiłem kamerę jak w temacie (ok 3 mies temu) podłączyłem do PC (GA-P35-DS3L, Intel E6850, 2 GB, 8600GT, Iiyama E435S, WIN XP+SP3)

i używam jej wyłącznie do SKYPE.

Wraz z kamerką płytka na której jakieś drivery i program do podglądu obrazu i nagrywania.

Obraz wydawał mi się trochę nieostry i mało szczegółowy, a przy słabszym oświetleniu pojawiał się śnieg.

Brakuje również płynności ruchu, drobne skoki obrazu.

Ale sądziłem, że za 120zł (choć były tańsze innych firm) to pewnie tak ma być.

Ale dziś zobaczyłem u kolegi na nowym laptopie ACER obraz z wbudowanej kamerki.

Niebo a ziemia. Obraz “żyleta”, nawet przy lekkim oświetleniu.Bardzo ostry, szczegółowy, płynny i super kolory.

Czyżby szwajcarska (w Chinach) robota była tak denna, czy mój egzemplarz jakiś niewydarzony ?

Mam się z tym pogodzić, czy wymienić na inny egzemplarz, albo całkiem na iny model.

Macie jakieś pomysły.

Hej,

To akurat może być normalne przy wykorzystaniu w kamerce matrycy CMOS… :confused:

Spróbuj poszperać w ustawieniach kamerki - na pewno jest na płytce jakiś program, którym możesz tego dokonać. Szczególnie zwróć uwagę na rozdzielczość i ilość klatek.

Jeśli ustawienia niczego nie zmienią, to podejrzewam, że faktycznie trafił Ci się jakiś felerny model. W końcu za tę cenę kamerka powinna oferować naprawdę dobrą jakość.

Zgadzam się - w moim Acer’ku też chwalę sobie kamerkę… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus