Ostry Laptop do OSTREGO GRANIA

(Gen Salvador) #1

Witam, mam pytanie do osob korzystajacych i czynnie grajacych na laptopach, badz majacych sie z zamiarem zakupu takowego sprzetu. zlbiza sie rok szkolny, dla niektorych to juz wyprawa na studia, wiec napewno wielu z was nosi sie z zamiarem kupna mobilnego odpowiednika domowego blaszaka :wink:

Co cenicie w swoich laptopach, duzy ekran czy moze mniejsza waga (a zarazem wieksza mobilnosc) :clever: wiecej RAMu a moze zalaczony legalny system ? :stuck_out_tongue:

co myslicie o ponizszej konfiguracji? i ile sami jestescie w stanie przeznaczyc na laptopa, tylko szczerze :stuck_out_tongue: wedle mozliwosci.

Core 2 Duo T7500 2,2Ghz 4Mb L2

chipset Intel PM965

2GB DDR2 667Mhz

160GB HDD

Nvidia GeForce 8600M GT

Nagrywarka dvd, HDMI, 4xUSB, czytnik kart, camera 1,3Mpix

bateria 8komorowa, 4800 mAh, Win Vista Home premium

Zapraszam wszystkich do wziecia udzialu w ankiecie i wypowiadania sie w temacie :slight_smile:

PS. sory za brak polskich znakow. Pozdrawiam!

(Kkamlot) #2

http://www.playback.pl/numer12/pibi/hp- ... v6000.html

Ja posiadam coś takiego dałem za to 4200 zł w media-markcie i nie jest to sprzęt do gier, używany jest on do przechowywania różnych danych, do internetu, mój brat go bierze jak jedzie na wykłady (student), ogólnie myślę że laptop nie jest do gier tylko do pracy. :wink:

No, chyba że ktoś nie ma stacjonarnego, dużo podróżuje, to wtedy może być on do gier. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Takie jest moje zdanie. :wink:

(Quayside Redhouse) #3

ja mam HP Pavilion dv2000.vista.

jestem zadowolona nawet jak ma 15 calowy ekran.

czyta 5 rodzajow kart i ma bardzo dobra grafike.dwie wady 1) vista spowalnia komputer 2) ekran nie jest ekranem LCD:(

mam dugiego laptopa SONY VAIO VGN FE 11M 17'' i tu ekran jest ekranem LCD wiec nie ma co porownywac z HP.

(Clubbasse207) #4

a jakim jeśli można wiedzieć ? CRT ? :lol:

dokup ramu to nie będzie spowalniać :stuck_out_tongue:

lukaszzek

laptop nie nadaje się do grania ...

nawet jeśli ma mocniejszą grafikę to i tak kiepsko się na nim gra

pozatym wtedy robi się też gorący :stuck_out_tongue:

laptop jest maszyna mającą zapewnić możliwośc pracy w każdych warunkach a nie maszynką do grania w każdych warunkach :stuck_out_tongue:

no ale to tylko moje zdanie :slight_smile:

(~~Freedom~~) #5

Jak chcesz kupić sprzęt do OSTREGO GRANIA to kup PC.

Nawet na najlepszym laptopie będzie się grało gorzej niż na PC.

Tak jak wspomniał author_vision laptop to narzędzie do pracy a nie do grania.

(M Sienio1) #6

Laptop do OSTREGO grania?

:x

Zajrzyj tutaj. 20 pozycja. :o

Reszta konfiguracji bardzo przyzwoita.

(Gen Salvador) #7

Generalnie zalezalo mi na obsludze DX10 no i oczywiscie zeby ten laptop byl w jakis mozlwych granicach cenowych :P, ok ~6500

w SLi krty nie wezme, moge rozwazyc 7950 GTX,

do tej pory myslalem o tym sprzecie http://usa.asus.com/products.aspx?l1=5& ... odelmenu=2

(system) #8

rownież sądze, że laptopy zupełnie nie nadają się do grania w NAJNOWSZE gierki...

ze starszymi dają sobie rade... takimi sprzed 2,3 lat.

laptopy głównie nadają się do pracy biurowej, internetu i multimediów (tutaj mam na myśli muzykę i filmy).

(fiesta) #9

A po co ci to ??

Juz jest skazany na szrot przez nowsze technologie

8)

(Dood) #10

moge zrozumiec pytanie ale ankiety wogole- co ma waga do priorytetu grania?! przekatna matrycy to ostania zecz jaka powinna cie martwic lukaszzek... zeby bylo jasne narazie NIE ISTNIEJE laptop do OSTREGO GRANIA (rozumiem przezto nowosci)... procesory ram to sprawa 2rzedna gdyz te maja podobna lub taka sama (ponoc czasem nawet lepsza ale to mi tylko ktos tak wspomnial i za to glowy niedaje) wydajnosc co wersje na pc natomiast glowny problem to karta graficzna- sa to na dobra inne karty niz ich numeryczne odpowiedniki dla pc.. sprawa rozbija sie o cieplo, pobor mocy i sterowniki... niema tak ze jak sobie kupisz 8600 do pc i do laptopa to bedziesz mial ta sama wydajnosc, prawdopodobnie na laptopie ci nawet dana gra nie pojdzie... zapomnij o nowosciach. inna sprawa to sterowniki do wersji laptopowej czesto sa niedopracowane a juz napewno nieoptymalizowane pod wydajnosc (mowa o nv bo o reszcie nawet niema co wspominac w jednym zdaniu w ktorym jest urzyte slowo "granie")... szybki przyklad z ostatnich dni- znajomy zabudowal sobie 8600 albo 8300 tak ze nawet "dirt" mu chodzi a splinter cell chaos teory nawet sie niewlancza- powod- zjebane sterowniki... ostatni sprawa to cena jest ogromna jezeli chodzi o znane marki co do ostatniego zjawiska jakim jest firma compal to wg mnie jest to swietna sprawa i "tania" ale nawet ciagle nie do grania.

po co mu dx 10? a bo pewnie ma ambicje na crisis :smiley: ale to tylko ambicje o ktorych juz moze zapominac :stuck_out_tongue:

(~~Freedom~~) #11

Dobra, dobra, bez takich.

Chcesz grać to Zobacz to

(Dood) #12

:smiley: dobre zwlaszcza to:

Karta grafiki nVidia GeForce 7950 GTX 512 MB GDDR3 MXM

... a wszystko na zasilaczu 65W... nie no tetris moze pujdzie :stuck_out_tongue:

(M Sienio1) #13

Karta grafiki pokroju 7950GTX, w laptopie to (jak dla mnie) zwyczajnie nieporozumienie. Lapek przy dzisiejszych akumulatorach, na pełnym obciążeniu pociągnie pewnie jakieś 45min. góra 1h. Skoro więc aby w pełni cieszyć się wydajnością "takiego" laptopa trzeba korzystać z zasilania sieciowego (nie ruszając się tym samym np. z domu),czy nie lepiej kupić zwykłego PC-ta? Efekt będzie taki sam, a wydajność znacznie wyższa od laptopa. Możliwe też, że na wszystko wydamy mniej pieniędzy. Z góry sorki za delikatny OT. :stuck_out_tongue:

(~~Freedom~~) #14

Deepthroat ma rację.

Za 6500zł kupisz sobie takiego PC'ta, że ho!

A laptop będzie jak 1/4 tego kompa.

(Gen Salvador) #15

Witam dzieki wszystkim za odpowiedzi, wszyscy mowicie zebym lepiej kupil biurkowego Peceta, ale ja potrzebuje Laptopa! i wlasnie o tym jest ten temat

Ze laptopy nie sa do extremalnego grania, to ja wiem. chodzi mi o ostre granie na miare mozliwosci rozwiazan mobilnych

fajnie, ale ktore? bo bylo ich wiele :slight_smile:

a czy ktos mowil ze ma ? Ankieta pyta jakia przekatna ekranu Cie zadowala, a wage podalem gdyz to ona jet wykladnikiem mobilnosci laptopa :clever:

ogolnie temat luzny, nie wiem dood po co sie tak wywodzisz:P

Dla zainteresowanych zamowilem tego laptopa http://usa.asus.com/products.aspx?l1=5& ... odelmenu=1

co do bateri to zostalem zapewniony ze na pelnym obciazeniu pracuje przez 2 godziny

Co do firmy Compal to swoim skromnym zdaniem szczerze nie polecam, mialem okazje ogladac zwroty ich sprzetu i jakos tych laptopow jest poprostu porazajaca.

kiepskie monitory, liche baterie, ogolna beznadziejna jakosc wykonania

miedzy innymi wiele osob nabilo sie w butelke kupujac ich laptopy z 8600M GT nie wiedzac ze montuja w nich wolne pamieci DDR2 800Mhz, zamiast preferowanych przez nVidie DDR3 1400Mhz

Generalnie radze dobrze przemyslec zanim sie cos kupi :>

Pozdrawiam

(JarekMk) #16

A gdzie to wyczytałeś ? Ja właśnie zakupiłem Compala FL90 i działa fajnie ale może polecacie jednak go oddać i kupić zwykły PC za 3500zł ?