Ostrzeżenie i pytanie o restart w Avirze bez powodu

Dziś w Avirze pojawił się dziwny event, w czasie, gdy nie byłem przy komputerze:

Jedczocześnie, gdy właśnie przy nim usiadłem, na środku ekranu trwało zapytanie aviry o restart systemu po aktualizacji, czego wcześniej nie było. Czy te dwa wybryki mają ze sobą coś wspólnego i co każdy z nich oznacza?

Nastąpiła aktualizacja nie tylko bazy wirusów, ale również samej wersji aplikacji (program skorzystał z chwili “spoczynku” komputera), a więc i tzw. silnika. Powinieneś wykonać ten żądany restart, a po nim kliknąć dwukrotnie “parasol” w tray’u i wykonać w głównym oknie " Start update" (nawet teraz!).

Przejdzie ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

O dziwo, tak właśnie zrobiłem.

Czy zawsze gdy aktualizuje silnik, korzysta ze “spoczynku”? I dlaczego z niego skorzystał?

@ Agaton - poprawiłem. Jeśli nadal niejasny, daj znać.

Tak, tak się dzieje, chociaż nie zawsze. Ostatnia aktualizacja silnika programu była dość poważna i dlatego program skorzystał ze spoczynku komputera i zażądał restartu. Aby to “wyprzedzić” można - obserwując strony z oprogramowaniem - “ręcznie” pobrać nową wersję Aviry i zainstalować ją “na kupę”, czyli nadinstalować, ale i wówczas najczęściej potrzebny będzie restart komputera oraz “ręczne” uaktualnienie bazy wirusów w głównym oknie programu.