Ostrzeżenie ! Wirusy w meil-ach!

(Vojtz) #1

Dzisiaj otrzymałem meil-a z ładnie spakowanym wirusem o treści: " Argh, i don't like the plaintext . Pass: 57283, a temat to: Hokki"

Na szczęście antyvir go wykrył i usunął. Był adresowany od kolegi znanego mi z tego forum. Jak się okazało po paru minutach on dostał takiego samego meil-a ode mnie. Kolega mnie zapewnia że nie wysyłał nic do mnie Ja mam pewność że nie wysłałem nic do niego!! Ostrzegam i uczulam na meil-e spakowane zip-em z ww. podpisem. Pytanie: czy więcej osób dostało takie "paczki" ??

(lazikar) #2

Ja też miałem okazje dostawać maile z wirusem od ludzi z tego forum. A szczególnie natarczywie od jednego z naszych szanownych. Ale to nie jest wina tych osób. :smiley: :smiley:

Tego jeszcze nie dostałem.

(Dziobson) #3

Ja tam otwieram TYLKO maile z osób i adresów mi znanych . Reszta do kosza :smiley: A i tak dzięki antywirom nic sie nie prześlizgnie :stuck_out_tongue:

(Vojtz) #4

Powstaje pytanie czy to zamierzone działanie któregoś z "kolegów" , czy nowy wirus rozsyłający się sam pocztą ?

(lazikar) #5

Jak dla mnie to jest to drugie czyli nowy wirus rozsyłający się sam pocztą ? :smiley:

(Vojtz) #6

Więc koledzy zamykajmy drzwi wejściowe bo zło czai się wszędzie !!

(system) #7

Jeżeli ktos ma skanowana pocztę (chyba każdy antywir to posiada...tak myślę :slight_smile: )to jeżeli wykryje wirusa to chyba nikt tego pliku nie otworzy - prawda? No chyba, że ktoś naprawdę w tym się nie łapie albo nie widzi komunikatów antywira.Ja dostaję non stop od pół roku(codziennie) takie meil'e i jakoś sobie trzeba z tym radzić a szanownych panów z tlenu nie obchodzi chyba to, że ich skaner jest do d... !!

(Xiao19) #8

Normalna rzecz jzu sie przyzwyczilam do tego ja mam zablokowana poczte od i oosb ktorych niemam w lisice wiec szybkomoge zlokalizowac kto mi zarcik maly robi :wink:

(lazikar) #9

Może to ten :smiley: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 5451#45451

(Vojtz) #10

Może być ten, choć trochę zmodyfikowany. Także plik zip.