Oszacowanie przepustowości łącza NETIA ADSL2+

(Michnias ) #1

Witajcie !

Obecnie mam internet od Neti 2 mb planuje zwiększyć do 10 mb ale tutaj pojawia sie problem ponieważ operator twierdzi ze mam za stare przyłącze i maksymalna opcja to 2 mb czy ktoś może mi pomóc chodzi mi tutaj o oszacowanie mniej więcej ile łącze uciągnie 

niżej podaje dane z routera 

Pozdrawiam Łukasz

(j24) #2

Tych Twoich danych z routera to ja nie widzę, ale nie wiem czy są konieczne.

Podstawowe pytanie jakie to łącze? Stary kabel TPSA zakładany 20 lat temu?  czy coś nowszego? Odległość od centrali (serwera) jeżeli 2 km czy więcej to dobrze że ci tak chodzi i nie ma co marzyć o więcej.

(Michnias ) #3

wiec tak jeżeli chodzi o dane z tabeli to są w linku jeżęli nie można wejść udostępniam screena kabel niestety stary a odległość ok 3,5 km 

oczywiście jak to polak szukałem na necie jak to sprawdzić i ktoś mówił ze jak sie poda tą tabelkę to idzie oszacować z niej na jaką prędkość można liczyć 

ofuctuy.jpg

(MrBeckham666) #4

tragedii nie ma :slight_smile: U mnie jest gorzej i 10 Mb/s jakoś działa nie powiem że mam stałe 10 Mb/s bo od tak potrafi spaść od czasu do czasu do 300 np w ciągu dnia na jakieś 10 min różnie z tym bywa. Ale to już taka magia orange jest :slight_smile: szumy mam takie same a nagle jak skończyła się umowa dali 10 Mb/s a wczesniej pierdzielili farmazony że 6 Mb/s nie da rady(bo kable stare :) i miałem 1 :slight_smile: Od taka pro firemka :slight_smile: Wszystko jest dalej sprzed 16 lat jak nie wiecej :slight_smile: I nagle da rade przy tych samych szumach :slight_smile: ehh

bez tych danych to mógłbyś co najwyżej sobie filozofować:)

(Michnias ) #5

Jeżeli można przeanalizować to ile mogę sie spodziewać ?

Dziś dzwoniłem do Orange i pytałem ile mogą mi zaoferować to sie zdziwiłem bo nagle do 10 Mb/s a jeszcze 2 lata temu mówili ze nie wiedza czy 6 Mb/s da rade co najlepsze pisałem do Neti i odpowiedzieli mi ze do 6 Mb/s czyli spodziewam sie ze jak podpisze umowę w Orange to będę miał nie do 10 tylko max 4-5 

a teraz taki przykład z życia 
 1 km ode mnie idzie główna droga i wzdłuż niej idzie światłowód oczywiście nikt nie zechciał podłączyć mojej miejscowości 

(MrBeckham666) #6

hehe jakbym widział to samo co u mnie :slight_smile: Myśle że orange traci klientów w twojej okolicy ludzie uciekają od nich teraz nagle dadzą ci 10 Mb/s bo boją się że ich opuścisz :slight_smile: I kwestia jest równiez taka że im mniej ludzi u nich w okolicy tym wieksza szansa że te 10 Mb/s bedziesz miał :slight_smile: szumy na lini nie są tragicznie powinno być ok :slight_smile:

(Michnias ) #7

czyli po cichu moge liczyć na jekieś stabilne 6-7 Mb/s :smiley:

(MrBeckham666) #8

myśle że tak :slight_smile: orange zaczyna powoli nie robić ludzi w h… bo klientów tracą szybko :slight_smile: Tym bardziej tych na lini adsl na których zarabiają krocie :slight_smile:

(Michnias ) #9

dobra dzięki bardzo troche mnie podbudowałeś i narazie nie wyprowadzam sie :D 

pozdrawiam

Łukasz