Oszukany na allegro?

witam zakupilem na allegro TP-LINK TD-W8950ND ADSL

N O W Y

TP-LINK TD-W8950ND


[1-3]


Router bezprzewodowy 150Mbps ADSL

łącza Netia, Neostrada



 TP Link TD W8950ND 150Mbps Wireless Lite N ADSL2+ Modem Router

TD-W8950ND to bezprzewodowy router wraz ze zintegrowanym Modemem ADSL2+ firmy TP-LINK. Urządzenie integrujące modem DSL, router NAT, oraz Access Point. TD-W8950ND posiada wbudowany 4-portowy switch umożliwiający podłączenie do czterech komputerów bez dodatkowych urządzeń, zaimplementowany moduł radiowy umożliwia bezprzewodowy dostęp do internetu oraz sieci lokalnej.

Najważniejsze cechy:


    Wbudowany modem DSL, funkcja NAT oraz bezprzewodowy Access Point

    Bezprzewodowy transfer danych do 150Mbps

    Oprogramowanie Easy Setup Assistant1 pozwala na łatwą instalacje

    Zabezpieczenie sieci bezprzewodowej przez protokoły WPA/WPA2

    Zapora sieciowa SPI oraz NAT zabezpiecza przed atakami z Internetu

    Łatwe konfiguracja szyfrowanie WPA dzięki przyciskowi QSS

    Funkcja QoS dla IPTV

    Wsparcie WDS

    Obsługa do 10 tuneli IPSec VPN

    Przywracanie połączenia Auto-reconnect

    Wsparcie dla produktów 802.11b/g



TP-Link TD-W8950ND Router ADSL 150 NEOSTRADA Lodz

Nowy trzyfunkcyjny router bezprzewodowy TP-LINK TD-W8950ND. Urządzenie pracuje w najnowszym standardzie N (lite) i zapewnia funkcjonalność trzech urządzeń (3in1): Modemu ADSL2+ – Routera Bezprzewodowego xDSL oraz Punktu Dostępowego (AP).


Router pracuje z prędkością 150Mbps i został wyposażony w złącza WAN 10/100 (RJ-11) oraz 4 LAN 10/100 – jeden z portów LAN może zostać przełączony i w prosty sposób zacząć pełnić funkcję portu WAN 10/100 (RJ-45).


Korzystając z TD-W8950 możesz w łatwy sposób utworzyć bardzo szybką oraz wysoce zabezpieczoną sieć bezprzewodową i korzystać z wielu rodzajów wymagających aplikacji, takich jak oglądanie bezprzewodowo filmów HD, które może nie być możliwe w urządzeniach starszego standardu G.


Nad bezpieczeństwem danych bezprzewodowych czuwa szereg standardów szyfrowania, w tym najbezpieczniejsze – WPA-AES (WPA2). Wsparcie dla QoS pozwala ustalić priorytety, aby bezproblemowo korzystać z takich usług jak VoIP czy gry on-line. Konfiguracja odbywa się w łatwy sposób poprzez stronę WWW wbudowaną w router.

Dane techniczne:

Przeznaczenie ADSL, Neostrada

Obsługa WiFi tak

Standard bezprzewodowy 150 (Mbps) - 802.11n

Liczba portów lan 4

Porty lan (typ) RJ45

Porty LAN 10/100TX

Liczba portów wan 1

Porty wan (typ) RJ11



Informacje dodatkowe  	 

Virtual Server tak

Protokoły routingu routing statyczny, IP, TCP, UDP, ARP 

QoS tak

Zapora ogniowa filtrowanie MAC adresów  

Dmz tak

Vpn tak

VoIP nie

Zarządzanie przez przeglądarkę WWW 

Informacje dodatkowe WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK ,WPA/WPA2 

Parametry fizyczne  	 

Zasilanie zasilacz zewnętrzny 

Wymiary 174 x 120 x 28 mm 

TP-Link TD-W8950ND


W zestawie:


- router bezprzewodowy TP-Link TD-W8950ND

- oprogramowanie

- zasilacz

- rozgałęźnik telefoniczny SP-201 ADSL Splitter

- 2 przewody telefoniczne

- przewód przyłączeniowy RJ45

- antena Wi-Fi


- paragon zakupu


Gwarancja: 24 miesiące

cena wynosi 65zl+25zl koszt przesyłki… dziś dostałem paczkę i patrze a na paragonie widnieje cena 50zł…a na paczce kwota za wysyłkę 11zl…i jescze do tego nowy…pisze i na zdjęciu jest w opakowaniu oryginalnie zamkniętym a ja już miałem otwarte…

4238646055babcd7m.jpg

02364262b3dca85cm.jpg

A tutaj jest nagrana rozmowa z kolesiem…

http://uploaded.to/file/rngdi6yc

Wiec proszę o przesłuchanie rozmowy…i powiedzieć czy zostałem oszukany ??

Jak rozumiem router kupiłeś kilka dni temu? Paragon z lipca z Biedronki - pewnie były w promocji, gość poużywał albo mu nie pasował i postanowił sprzedać. Gwarancję też będziesz miał krótszą - od daty na paragonie. Jak dla mnie to raczej nie jest do końca w porządku.

Masz podobna sytuacje jak ja ostatnio kupowałem półośkę używaną gdzie na aukcji były zdjęcia nowej a nie tej co kupiłem i jeszcze nie wystawili paragonu a powinni , bo tak pisało w aukcji.

Ciężko to powiedzieć nie widząc tego opisu aukcji, najlepiej by było jakbyś podał linka do aukcji.

Że zapłaciłeś za przedmiot więcej niż on to nie oszustwo, zgodziłeś się na taką cenę jaką podał i zgodziłeś się na koszty wysyłki jakie podał.

Ja w swoich aukcjach podaję koszty wysyłki orientacyjnie i zazwyczaj przesyłka kosztuje mnie mniej (choć koszty pakowania też się w to wliczają a to już usługa własna) ale zdarzyło mi się że poczta pobrała ode mnie więcej niż ja od klienta i nie żądałem dopłaty (fakt że była to niewielka różnica ale jednak byłem stratny).

W opisie jest że paragon zakupu jest w zestawie więc jeśli nie sugerował że on wystawia paragon to nie złamał prawa.

Wiele osób robi tak że kupuje gdzieś coś po niższej cenie i odsprzedaje po wyższej.

Moim zdaniem przepłaciłeś ale chyba koleś nie złamał prawa.

Taniej kupić, drożej sprzedać. Przecież to podstawowa zasada handlu!

Na taką cenę się zgodziłeś. A paragon zakupu dał ci tylko dlatego, żebyś miał szanse wyegzekwować gwarancję w biedronce w razie awarii urządzenia .

I tak ceny od 110, ja bym się tym nie przejmował ;]

do przesyłki nie można się przyczepić, natomiast kwestia paragonu jest dość dziwna- bo moim zdaniem wprowadza konsumenta w błąd - paragon - w moim domyśle - sugeruje, że to będzie paragon tej transakcji, a tymczasem paragon dotyczy transakcji sprzedawca i jego dostawca.

Tak ale napisał “paragon zakupu” jest wymieniony jako element zestawu.

Chociaż z drugiej strony napisał że gwarancja jest 24 miesiące a na podstawie tego paragonu jest tylko 23 miesiące więc to już jest wprowadzeniem w błąd (chyba że napisał coś w stylu “gwarancja 24 miesiące od daty widniejącej na paragonie zakupu”).

Kwestia tkwi w szczegółach i nie rozstrzygniemy tego nie widząc jak dokładnie wyglądała strona aukcji.

Najwyżej jeśli coś się zepsuje po 24 miesiącach licząc od daty na paragonie ale przed upłynięciem 24 miesięcy od daty zakończenia aukcji możesz spróbować wyegzekwować ale małe są szanse powodzenia.

Zapewne chodzi o tą aukcje http://allegro.pl/tp-link-td-w8950nd-ad … 67859.html

Jeśli to ta aukcja to jest do czego się przyczepić.

Nie ma nigdzie foto z tym paragonem więc można zażądać paragonu z datą nie wcześniejszą niż data zakończenia aukcji.

A jeśli sprzedawca się na to nie zgodzi to zażądać zwrotu pieniędzy pod groźbą zgłoszenia sprawy policji.

tak zgadza sie to jest ta strona…

Otwarte pudełko - skoro jest fotografowana zawartość, to inaczej być nie może :slight_smile:

Widzę, że normalnie te routery chodzą drożej - tak więc jeśli działa cieszyłbym się z okazji, paragon jest, a miesiąc w tą czy w tamtą - niby jest, ale czy 50 zł w kieszeni tego nie naprawia ;)?

Brzydko to określę ale w h*ja cię zrobił.Wytocz spór.

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym oszustwem, bo :

Dla mnie zapis, że urządzenie jest nowe wcale nie oznacza, że nie jest odpakowane :slight_smile: Dodatkowo są zdjęcia z zawartością, a raczej bez odpakowania takowych nie zrobił :slight_smile: Nigdzie nie widzę, że urządzenie jest we folii

No ja zawsze myślałem, że jeśli się złapie okazję to się bierze i sprzedaje drożej. Wystarczy spojrzeć na inne aukcje i ceny, czyli jak nie patrzeć to nadal okazja :slight_smile:

“paragon zakupu” jest dla mnie określeniem jasnym - paragon wydany w dniu zakupu, a nie przez sprzedającego :wink:

Racja, no tutaj widzę jedyną rzecz, do której można się przyczepić :slight_smile: Ale 50 zł na sprzęcie jest zyskane, tak więc pomimo miesiąca mniej gwarancji nadal bym się cieszył, że zyskałem jednego Kazimierza, a te 20 dni więcej czy mniej no jak dla mnie znaczenia nie ma - zazwyczaj sprzęt albo siada na początku, albo ze starości :slight_smile:

Nie bronię ani sprzedającego, ani nie wyśmiewam kupującego. Mówię tylko jak widzę to ja, osoba, która na allegro kupuje jedynie w ostateczności i niczego na allegro nie sprzedaje (żeby sprzedać, trzeba mieć chodliwy towar albo się wybić z tłumu - a ja nie mam ani tego, ani tego :slight_smile: Piszę to jako osoba, która albo płaci normalną cenę i żąda wszystkiego cacy, a jeśli trochę zaoszczędzi, a problem okaże się błahy, to nadal siedzi cicho i cieszy się z zaoszczędzonych drobnych - zawsze na coś będzie :slight_smile:

To nie 50, lecz ~30. Ale tak czy siak te 30zł upustu za ten miesiąc gwarancji to dobra cena.

Jedno jest pewne: trzeba zawsze uważnie czytać opis, czytać “między wierszami” i dopytywać się o szczegóły przemilczane w opisie.