Oszukiwanie w grach jest karalne?

Witam wszystkich.

Ciekawi mnie dokładnie ta rzecz jaka jest w temacie.

Chodzi mi tu o gry przykładowo typu: Diablo, Lineage 2… itp (on-line)

Już wam pewnie przyszło do głowy to, że ja jakoś kombinuje lub cos podobnego… ale nie, wole uczciwą grę… ale zauważyłem że jest dużo osób które “oszukują” i stąd to pytanie.

Wiem że za oszukiwanie (uzywanie BOTa, bugów, itp czy nawet skradzenia konta…) grozi BAN w grze, ale ciekawi mnie czy coś jeszcze?

dobra,troche zagmatwałem ale mam nadzieję że ktos zrozumie o co mi chodzi

dzieki i czekam na odp.

pozdrawiam

wiesz róznie moze byc samo oszukiwanie czyli czitowanie itp to chyba nie karalne ale jak to mowi moj kumpel “czitujac nie oszukujesz innych… oszukujesz samego siebie…” ale jakby ktos komus ukradl konto albo dobra postac to mogloby sie skonczyc na policji czy gdzie tam poszkodowana osoba by napisala… PzDr

dokładnie oszukujesz samego siebie … wiem bo sam raz użyłem terror.dll w pewnej gierce i kiedy zabijałem kolesi nie miałem z tego satysfakcji… w diablo dużo osób dupuje przedmioty używa botów itp ale przecież to nie o to chodzi … liczy się zabawa , bo przecież po to sie gra FOR FUN !

i

Czemu mówicie do mnie takim tonem jak to ja bym oszukiwał lub przymierzał sie do tego ?

Pytam sie o konsekwencje oszukiwania w grach on-line i tylko o to :I

Od tego, co dostaje się za oszukiwanie (czy wykorzystywanie buga) zależy mniej więcej od:

-humoru admina/GMa

-wielkości przekrętu

-czasu jego używania

I może to być tymczasowy ban (ban na 1h, czy więcej, nawet do miesiąca), ban, ostrzeżenie…

Chociaż to różnie bywa… czasami nawet uczciwego zbanują na dobre…

Jako przykład podam tutaj StabbyMcStoo, dwa lata grania na oficjalnym serwerze Lineage 2 a został zbanowany za używanie programów ‘pomagających’ w grze… (oczywiście dzwonił, mejlował do NCSoft’a, ale go olali… nie ma to jak dbanie o klienta, który tyle kasy wyłożył).

Z zasady lepiej być uczciwym. Czytaj regulamin servera, bo np na jeden serwerze L2 dual-boxing jest dozwolony, a na drugim masz za taką zabawę bana…

Anyway, jak ktoś oszukuje, to kiedyś wpadnie, to tylko kwestia czasu…