Oszust na allegro - przeczytaj koniecznie!

Allegro powinno coś z tym zrobić.

Teraz bez problemu rejestrujesz kilka kont na inne osoby.

Idziesz odbierasz listy aktywujące konto i oszukujesz ludzi.

Szkoda gadać :frowning:

PiotrVista : już tak jest… i było od hoho

Witheld : po ip nie koniecznie mogą go wykryć… jeżeli jest w sieci osiedlowej to go nie nakryją, poza tym jest wiele innych sposobów żeby ukryć swoje ip…

CO do komentarzy… jedni są uczciwi a drudzy nie, patrzyłeś na jaką sumę miał tamten kolo przedmioty ? tzn. za ile kupił, bo mógł kupić za 10 zł 5 przedmiotów i ma 5 komentarzy… więc raczej tobie bym radził pomyśleć bo policja i tak tego gościa nie złapie :stuck_out_tongue:

Mylisz się!

Allegro zawsze złapie go po IP. Nie ma różnicy czy korzysta z Lana czy z modemu. Prawda jest taka że Policja pewnie już go namierzyłą. Czekają tylko na Moment… Kolega już zgłosił sprawe na Policje, powiedzieli, że dostali kilka wezwań na tego kolesia…

Ukryć sie jest bardzo łatwo, można sobie znaleśc jakiś serwer proxy na bliskim wschodzie i polska policja może Ci na wyszukiwać, a ekipa allegro mogłaby udoskonalić trochę weryfikację urzytkowników.

PS. Rzeczy powyzej 100 zł to wiadomo ze powinno sie brac ze wzdgledu bezpieczeństwa pobraniem

PS 2. tacy ludzie tak działają, najpierw kupuja kilka tanich, przedmiotów, żeby nałapać pozywywów, a puźniej zaczynają robotę. Ja osobiście zawsze najpierw sprawdezam komentarze osoby u której miałbym cos kiupić i oceniam, do tej pory juz zebrałem trochę komentów, ale to też za zakupy i wszystkie aukcje były OK, oprócz jednego goscia, u którego wylicytowałem dysk, ale cena go niezadowoliła i mi niesprzedał. Tłumaczył się tym że było w opisie przedmiotu “że jak cena przedmiotu nieosiągnie zadowalającej ceny, niezobowiązuję się do sprzedania przedmiotu” Co za pała, odrazu napisałem do ekipy i go zawiesili, a w jego komentach było juz kilka negatywówa za takie bajery.

Szkoda słów na takich “cytuje: fraglesów” :mrgreen:

kondzio2003 :bo tak jest :slight_smile: tylko że sprzedający ustala na początku aukcji ile minimalnie chce za przedmiot, jeżeli twoja wylicytowana kwota przekroczyła tą sumę… masz prawo do tego przedmiotu (przeczytaj dokładnie regulamin allegro).

Witheld : tak zapewne policja już go namierzyła i czekają w krzakach aby go złapać :smiley: hahahha odezwij się za miesiąc i powiedz czy go złapali :stuck_out_tongue:

Ale ceny minimalnej NIEBYŁO. Dysk wystawił od “1 zł” i ja byłem pełno prawnym właścicielem tego dysku i ekipa z allegro przyznała mi rację i za to zablokowali “fraglesa”

HAHA. Znalazłem na fotosiku. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/zxq … jvy9i.html

I nie tylko :slight_smile:

Na Vortalu również:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=3333

Zapraszam do poczytania :slight_smile:

I radzę uważać …

a co do lokalizowania komputera po IP to sie kolega Witheld baaaardzo… ale to bardzo myli… ja sprawdzajac z czystej ciekawosci swoje IP - Ip pod ktorym jestem identyfikowany, czyli IP mojego hosta…

co zobaczylem… AMSTARDAM!! teraz juz jest oki :slight_smile: ale jeszcze pol roku temu… nie wiem jak moi dostawcy to zrobili ze proxy z podkarpacia bylo lokalizowane w amsterdamie :slight_smile: