Oszustwa na Allegro

Tak przeglądam oferty telefonów na Allegro i jakże mi jest żal niektórych licytujących. A za parę dni będą cierpieć przez to, że nie czytają opisów.Dwa przykłady:

http://allegro.pl/nokia-n8-i1567423955.html

http://allegro.pl/nokia-n8-i1567276779.html

Myślałem, że problem pt. “mam do sprzedania zdjęcie” już zniknął. Ehh. Polska to kraj kombinatorów i chyba nie prędko to się zmieni.

Swoją droga zastanawiam się co za geniusze licytują. Aż taki analfabetyzm, czy liczą na to, ze się później wykłócą o ten telefon?

Liczą na to, że sprzedający to analfabeta. Btw słyszałem o zdjęciu auta sprzedanym za 5k pln xD

Jak nie czytają to niech cierpią a tych oszustów najlepiej zgłaszać.

Teoretycznie to nie jest oszustwo :slight_smile: Można sprzedawać zdjęcia xD Tylko czemu oni tak się o te zdjęcia licytują jak mają je w opisie aukcji xD

To jest oszustwo i już. A udowodnić to można, bo umieszczają zdjęcia w kategorii “telefony komórkowe”, a nie “obrazy, zdjęcia i inne takie”

no właśnie ze względu na kategorie… czy w parametrach podanie parametrów telefonu, a nie zdjęcia (nie w samym opisie gdzie jest napisane że to parametry sfotografowanego telefonu tylko wyżej)

Te aukcje są do zdjęcia, ponieważ są w złych kategoriach:

Allegro › Telefony i Akcesoria › Telefony komórkowe › Nokia › N8

fakt, że głupich nie sieją…

dodatkowo z innego konta są sztucznie podbijane…

D…3 (0)

9…4 (0)

dziwi mnie jedynie głupota człowieka c…B (259), który ma tyle komentarzy i jeszcze nie nauczył się jak kupować przez sieć…

To jest jawne oszustwo - zła kategoria oraz manipulowanie słowami kluczowymi.

Takich ludzi i ich aukcje bezwarunkowo zgłaszam do Allegro bez żadnych skrupułów.

Na alt.pl.allegro na ten temat była długa dyskusja, polecam poczytać:

https://groups.google.com/group/alt.pl. … d6?hl=pl&q

ha,ha,ha dokładnie w tych samych kategoriach też zgłosiłem…

No to widzę, że zgłoszeń będzie co niemiara. Szkoda tylko, że przez weekend nikt nad tym nie czuwa. Podobnie jak z licytowaniem wyłudzonych kluczy do Windowsów i Ofice’ów. Wolne tam mają w weekend czy co?

Uważam to za przekręt. Sprawę zgłosiłem do Allegro i dodatkowo skrobnąłem parę słów od siebie do tych pseudo handlowców.

Wstyd że w naszym kraju wszystko przejdzie :frowning:

Dadzą im karę co najwyżej za wprowadzenie w błąd poprzez umieszczenie w niewłaściwej kategorii. Poza tym opis jest ok, aukcja jest ok. Wolno handlować zdjęciami nawet zrobionego z Nokii 6020 0.4Mpix za 1000 PLN i nic nikomu do tego. A kiedyś już spotkałem kretynów którzy kupili.PS3 za paręset złotych - oczywiście zdjęcie - pisali o tym w jakimś miesięczniku.

dobre dobre =D> =D> tylko w Polsce takie rzeczy się zdarzają :^o

@ra-v, nie, nie jest ok.

  1. nie ta kategoria

  2. tytuł wprowadzający w błąd - sugeruje że przedmiotem aukcji jest przedmiotowy telefon …a nie zdjęcie

  3. opis również nie z tej bajki i wprowadzający w błąd

  • poza mało rzucającą się w oczy linijką “Sprzedaje zdjęcie telefonu nokia N8 jak w opisie. A4.”

Co ma do rzeczy specyfikacja telefonu?

Na sprzedaż wystawione jest zdjęcie, więc opis powinien dotyczyć zdjęcia …jakie medium - czy negatyw, czy odbitka, a może wersja cyfrowa

…jaki format, jeżeli odbitka - to na jakim papierze i jaka metoda wydruku, kwestie prawne tj. czy na wyłączność, czy z przekazaniem praw i na jakich polach eksploatacji itd.

hehe pamietam jak koles sprzedawał najpierw puste konta steam coś koło 10-15zł chyba , nie pamietam dobrze a potem sprzedawał po 13zł uzywane klucze do cs 1.6 … i 1 i 2 jelenie kupowaly :D:D

Co jak co, ale musi istnieć jakiś sposób, aby ten proceder ukrócić.

zresztą co to za oszustwo ? … napisane że zdjęcie to zdjęcie, jakby wysłał cegłowkę zamiast telefonu to by było oszustwo , za głupotę sie płaci :slight_smile: