Otoczenie sieciowe problem

Witam.

Mam problem z otoczeniem sieciowym. W sieci jest koło 8 komputerów. Gdy wchodzę w otoczenie sieciowe widzę udostępnione katalogi tylko 3 komputerów, na innym komputerze jest to samo tylko 2 komputery są widoczne. Aby dostać się do pozostałych komputerów trzeba wybrać w otoczeniu sieciowym opcję “pokaż komputery grupy roboczej”. Jaka jest przyczyna takiego stanu?

A czy wszystkie komputery są w tej samej grupie roboczej ? Poza tym wszystko zależy jak są one skonfigurowane i czy mają oryginalne systemy poza tym mogą w ustawieniach mieć wyłączoną funkcje która pozwala by inni użytkownicy widzieli je w sieci. Jest zbyt wiele zależności żeby dopowiedzieć na twoje pytanie.

Komputery są w tej samej grupie roboczej, na wszystkich jest zainstalowany oryginalny system (win XP). Pozostałe komputery są widoczne po wybraniu opcji “pokaż komputery grupy roboczej” więc raczej nie mają wyłączonej funkcji która pozwala by inni użytkownicy widzieli je w sieci.

Komputery w otoczeniu sieciowym pojawiają się automatycznie w dodatku muszą mieć coś udostępnione, weź sobie upodobaj jeden i zaglądaj do niego przez kilka dni 1-2 razy dziennie, i powinien ci się zacząć wyświetlać bez wywoływania grupy.