Otrzymuję sms y z nr 7281

Ja dziś też dostałam takiego smsa, że czeka na mnie przesyłka i ktoś o mnie myśli. Mam napisać na numer 7281 BIORE po odbiór przesyłki. Kosztuje to 2.44 Już kiedyś też to dostałam ale nic nie wysyłałam. I nie wiem czy odpisać czy nie?

Ludzie, ja w przeciągu tygodnia otrzymałam setki takich sms - ów na tel. z Ery. Mój rachunek opiewa z tego tytułu na ponad 500 zł, które niestety musze zapłacić. W momencie, gdy zorientowałam sie w czym problem zadzwoniłam do swojego operatora i zblokowałam tę usługę. Ale za późno. Zróbcie to samo, bo te sms-y was zrujnują! Szukałam na google informacji o tym numerze. Okazuje się, że jest to firma z Warszawy legalnie działająca. Zamierzam wybrać sie z ta sprawą do Rzecznika Praw Konsumenta, bbo jest to czyste oszustwo i nie mogę się z tym pogodzić. Odbierając pierwszego sms i odpisując na niego uruchamia sie tzw. subskrypcja, która powoduje, ze zamawiacie przychodzenie tych sms. Jeśli ktoś coś w tej sprawie wie niech napisze.

strasznie naiwni ludkowie,nikt was nie zmusza na odpisywanie na te sms,

niestety, ale na naiwnych ludziach najłatwiej zbija sie kase…

nie wiem czemu era pozwala na rozsyłanie tego spamu po ludziach,

pewnie maja z tego jakis profit…

już kiedyś to dostałam i nie odpisałam, i widzę że dobrze zrobiłam nie odpisując na te smsy :smiley:

ja to mam gorzej jakby ktos mnie znał bo wie co sie dzieje ze mna…chce sie spotkać w przyszłym tygodniu bo robi mała imreze w domu…ja niewiem kto to

radze ci umówić ci sie na wizyte z psychoanalitykiem…

Ja dostaje sms z tego nr. od 4 dni… Jako pierwszy przyszedł sms ze ma dla mnie jakie s życzenia w swojej bazie życzeń… :confused: No i ja wysłałam to co trzebabyło i później musiałam wysłać jakieś nr od 1 do 5, ale już nie wysłałam… Od tamtego czasu codziennie kolo 22 przychodza sms,a w nich pisze zebym sie zrelaksowala i napisała do tego kogos, kiedy woadne na kawke. ;/ nie wiem o co chodzi… czy ktos jeszcz emial taki przypadek? jak to zablokować?

Do 12angelika21 - dziewczyno właśnie o tym wszyscy przed tobą pisali - jak to wyłączyć

Słuchaj: napisz smsa STOP potem przyciśnij przycisk wyślij i wpisz numer 2800

Zrozumiałe?

Dodane 22.01.2009 (Cz) 9:56

a i potem też wyślij (bo mógłby być kłopot)

Najprościej i najpewniej będzie jak skontaktujesz się ze swoim operatorem sieci , w której masz komórkę. To pewniejsze niż ten nr 2800

Ja mam dokładnie to samo od 4 dni pisze do mnie ten sam numer i te same smsy jak Wasze typu , Strasznie za Tobą tęsknie, nie wierzysz, naprawde !

witam wszystkich.jestem tu nowy.wlasnie dzwonilem do biura obslugi w sieci era(abonament)a oto numer blokujacy te pierdoly:80888 w tresci wpisujemy NIE.

Posiadam tel. w sieci PLUS. zaczęło się od sms’a, że czeka na mnie wiadomość, odpisałam, od tej pory otrzymuję sms’y. Do abonentów PLUSA, sieć usługi nie blokuję, za wiadomości odpowiada firma WEBSTER, mająca siedzibę w Warszawie. Jedyny sposób na zatrzymanie niechcianych sms’ów to tel. bezpośrednio do firmy (022) 331 93 38 (czynny, co śmieszne 9-17)lub mail wapster@wapster.pl.

Moja cenna uwaga, usługa trąci złamaniem praw konsumenckich, mianowicie, brakiem informacji o kosztach usługi, oraz braku informacji o odmowie dalszego otrzymywania wiadomości.

Ja mam zamiar zgłosić to do Rzecznika, radzę zrobić to samo i czym prędzej zrezygnować. Bóg raczy wiedzieć jaki rachunek otrzymam. Czytając posty powyżej, dotarłam do wpisu od osoby która otrzymała rachunek na 500 ZŁOTYCH! !!

Ja również otrzymuje te durne sms. operator nie może ich zablokować. Są wysyłane ze stronyWapSter.Można zadzwonić pod nr 22 331 93 38 czynne od 9-17, albo wysłać sms o treści STOP na nr 2800. Ja przez sms pozbyłam sie intruza:)

mi sie zdarzyło dostać dwa smsy takie typu, jak pisano wyżej tyle, że z dwóch innych numerów, czy to dalej to samo?

Mam telefon w sieci Plus

Heh ja dostałem z nr 7281 wiadomość:

Tutaj twój operator ktoś przysłał Ci wiadomość specjalną czy chcesz ją teraz odebrać?

Jeżeli tak wyślij: BIORE na nr 7281

pomyślałem może to jakiś mms specjalny czy co i odpisałem

Po chwili przyszło. Masz dwie wiadomości czy chcesz przeczytać pierwszą czy drugą?

Wyśli 1 lub 2. Oczywiście zero słowa o kosztach

wysłałem 1 i otrzymałem:

Nadawca nakazał sprawdzenie tożsamości odbiorcy (aby nie nastąpiła pomyłka) Podaj swoje imię.

Olałem zatem do bzdurstwo, zaś potem otrzymałem

"Cześć musimy się spotkać, mam poważną sprawę, masz czas jutro?"

Później dostałem

"Dlaczego się nie odzywasz, czekam"

potem

"Prosze odpisz" i podobne bzdety. Normalnie *******************. Co chwile coś do mnie przychodzi

KONIECZNIE DO RZECZNIKA PRAW KONSUMENTA! !!

Witam:)Ja posiadam telefon w orange(MIX) i również jak pozostałe grono otrzymałam wczoraj sms z wyżej wymienionego numeru.Treść sms stadardowa o tym,że ktoś zostawił dla mnie wiadomość i ,że jeżeli chcę ją odczytać powinnam wysłać zwrotnego eska o treści: TERAZ koszt 2,44.No i tak właśnie z czystej ciekawości zrobiłam.Od wczoraj mój telefon nie przestaje otrzymywać esków z tego numeru.Do tego są one tak realistyczne ,że nie mógł ich wysyłać system.Zaciekawiona pochodzeniem tych wiadomości zajrzałam tutaj .Aktywowałam usługę blokującą ten skrypt tak jak radziliście wysyłając sms o treści STOP na nr 2800.W odpowiedzi otrzymałam że mój brak zgody na otrzymywanie wiadomości promocyjnych został zapamiętany:)Oby to pomogło:))))Pozdrawiam

Minęły dwa dni i cisza:))) Wielkie dzięki:)

Witam!

SMS z nr 7928 = “Kocham Cie, ale …”- to poczatek wiadomosci, ktora z naszym posrednictwem zostawiono dla Ciebie. Slij sms DALEJ na 7281, by poznac calosc i nadawce 2,44zl/sms = …

Kom - TakTak Fon; wysłałem NIE na 80888. Sms zwrotny - potwierdzenie odrzucenia zgody na otrzymywanie informacji handlowych od PTC i partnerów… :wink:

Witam!!:slight_smile:

kurcze myslalam ze ja mam tylko z tym numerem problem tez od jakis 2 tyg dostaje dziwne smsy od tego numeru :confused:

na pocztaku tak jak inny dostalam smsa z przesylka… no to odpisalam BIORE i wsyalam… nudzilam sie na zajeciach to kurde opdisalam teraz zaluje :confused:

a teraz dostaje smsy typu:

  1. martwie sie o Ciebie, wszytsko ok??

2.Chce Cie dzisiaj rozweselic. mam na to szanse?

  1. na co masz ochote?

a ja na to nie odpisuje

dalej…

4.cos sie stalo dlaczego nie odpowiadasz?

  1. Robie mala imprezke w przylszym tyg, co Ty na to, bysmy sie wreszcie poznali?

a ja na to odpisalam bo myslalam ze moze sobie jaksi moj kolega robi ze mnie jaja… i odpisalam na ten numer: , z kim mam przyjemnosc?"

a ten numer , ze mna:) "

no czujecie? naprawde jakis dziwny ten numer:/ a pozniej znow

7 sms: martwie sie… wsyztsko ok??

8.dlaczego milczysz ? konczymy pisac?

wyslalam smsa o tresci STOP i zobaczymy czy to cso pomoże :confused:

witam, niestety tez dałam się nabrać i od wczoraj wieczór dostaję sms-y od numeru 7281. Zadzwoniłam pod numer 022 331 93 38, powiedziałam w czym problem, podałam swój nr tel. i obsługujący tam pan zablokował “usługę”. Mam nadzieję, że już będę mieć spokój… A jak u Was po telefonie pod ten numer?