Otrzymuję spam z własnego adresu

Witam

Od kilku dni otrzymuje na obydwie moje skrzynki pocztowe po około 15 listów, które wygladają, jakbym adresowała je sama do siebie. Jest to angielskojężyczna oferta pracy zacznynająca się frazą “Our company is pleased to offer you an excellent-paid part-time vacancy for the position of administrative assistant.” Każdy list mimo takiej samej treści ma inny temat.

Przeskanowłam programem Malware, nic nie wykrył.

Proszę o pomoc

Spróbój jeszcze tym http://www.dobreprogramy.pl/Spybot-Sear … 12546.html .Zmień hasło

Pobierz http://www.dobreprogramy.pl/SUPERAntiSp … 13150.html zaznacz Quick skan i kliknij Skanuj komputer ( on powinien Ci to znaleźć )to będzie prawdopodobnie coś takiego:

Adware.Tracking Cookie

.doubleclick.net [ C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\XXXXXXXX\DANE

APLIKACJI\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\8759J3UU.DEFAULT\COOKIES.SQLITE ]

  • gdzie XXXXX to nazwa użytkownika

  • Po zakończonym skanowaniu usuń to co znalazł i przejdź do ustawień przeglądarki: Narzędzia=>Opcje=>Prywatność=> i usuń zaznaczenie Akceptuj ciasteczka innych witryn =>OK

  • usuń odebrany spam z poczty, wykonaj ponowny skan programem SUPERAntiSpyware Free Edition i sprawdź po pewnym czasie czy nadal to otrzymujesz.

Dziekuję za porady. Skorzystałam z programu SuperAntySpy… Program znalazł az 52 plików Adware. Zastosowałam poleconą procedurę.

.doubleclick nie mialy jednak w rozwinięciu nazwy użytkownika.

Mam nadzieję , że będzie to koniec problemów.

POzdrawiam. Halszka

Dodane 01.09.2011 (Cz) 20:19

Za szybko ucieszyłam się. Przed chwilą przyszły dwa kolejny spamy.

Moja prośba o pomoc jest nadal aktualna.

Dodane 02.09.2011 (Pt) 22:02

Niestety spam nadal spływa, chociaż w znacząco mniejszej ilości

Dodane 04.09.2011 (N) 18:33

Spamu jest coraz mniej. Wstawiam systematycznie w regułach wiadomości do zablokowania -tematy śmieciowej poczty , jeśli znowu pojawią się. Umieściłam tam też swój adres ,jeśli pojawi się jako nadawca tej poczty.

Śmieszne to, zablokować samą siebie …

Póki co, nie znam lepszych, bardziej radykalnych sposobów.